Co wybieramy na rynku nieruchomości?

Najbliższy rok szykuje istotne zmiany w polskiej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska prawdopodobnie nie wpłyną korzystnie na polepszenie stanu rynku nieruchomości. Jakie mieszkania i domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w nadchodzących miesiącach?
Kredyt hipoteczny
Przede wszystkim: tanie i niewielkie. Cena za metr kwadratowy zarówno propozycji z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego, w dalszym ciągu jest wysoka. Najnowsze zapisy Rekomendacji S wprowadzają prawdopodobieństwo obniżenia zdolności kredytowej niektórych wnioskodawców, nawet o kilkanaście procent. W efekcie będą oni wybierali mieszkania mniejsze i tańsze, bądź przeniosą zakup w czasie, mając nadzieję na zmniejszenie warunków kredytowych i zaoszczędzenie wystarczającej sumy wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która zacznie być wiążąca z końcem kwietnia, spowodowała podjęcie działań przez deweloperów już w tej chwili. deweloperzy starają się sprzedać inwestycje gotowe, aby zacząć realizację planowanych nieruchomości, jeszcze przed wejściem nowej ustawy w życie. Za spadkiem cen z rynku pierwotnego idą tańsze nieruchomości z drugiej ręki. To wystarczające przyczyny, aby uznać, że początek 2012 roku, może być odpowiednim okresem na zakup mieszkania lub domu.

Analitycy z biur pośrednictwa sprzedaży nieruchomości spostrzegli zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż będą więc rzadziej widniały w katalogach sprzedażowych. Chętni poszukują małych mieszkań, na które otrzymają kredyt. Szacuje się dalsze obniżki cen mieszkań, w związku ze spadkiem popytu.

Nasze nowe artykuły są tak samo pociągające, jak ten. Zatem wejdź w link tutaj klimatyzacja lg i oglądaj rzetelne wiadomości. Namawiamy!

Kredyt hipoteczny
Największe ceny nieruchomości dalej można spotkać w stolicy. Ogłoszenia wyszukane pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa wskazują, że najwyższe ceny są w Śródmieściu. Średnia cena metra kwadratowego w tym miejscu oscyluje w zależności od zestawienia, w przedziale od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Mimo wysokich cen mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy sprzedają się bez problemu, z powodu prestiżowej lokalizacji oraz świetnego połączenia komunikacyjnego. Wśród kupujących pożądane są także obszary Ochoty i Mokotowa. Są to na pewno propozycje nieruchomości skierowane do osób dysponujących zasobnym portfelem. Które rejony wybierają osoby o skromniejszych zarobkach? Najtańsze mieszkania znajdują się na obszarach: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu związana jest ze znacznie mniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do stolicy. Pomimo tego oferty czekają przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Prawdopodobnie, w aktualnej sytuacji, czas sprzedaży jeszcze bardziej wydłuży się.

Coraz mniejszym popytam cieszą się nieruchomości (Mieszkania - Kraków - Sprawdź) do całkowitego remontu. Kupujący przywiązują dużą wagę do standardu wykończenia lokalu, za który często oddają wszystkie oszczędności.

Więcej treści

Kredyt hipotecznyw SKOK

W następnym artykule omówimy sobie możliwości wzięcia pieniędzy na upragniony dom lub mieszkanie, albo konsolidację zadłużeń. Takie sprawy jak wiemy bywają bardzo drogie dlatego też różne banki lub spółdzielnie tj. kasy SKOK postanowiły pomóc swoim klientom. My jednak zajmiemy się na tym co daje nam SKOK kredyt hipoteczny.


Sprawdź też na blogu o nieruchomościach !
Treści źródłowe:
19/01/29, 14:19:02