Czy naprawdę zostanie informatykiem jest godne zainteresowania?

Informatyka ciągle idzie do przodu: a więc to bardzo dobrze pokazuje, że jeżeli teraz rozglądasz się za tym fachem, który mógłbyś za kilka lat wykonywać, to bez żadnego cienia wątpliwości musisz wziąć w rachubę zostanie informatykiem. W szczególności, iż generalnie informatycy zarabiają niezłe pieniądze. Wszystko zależy od masy czynników, ale generalnie informatyk nie może narzekać na zarobki. Oczywiście fakty są takie, że jeśli nie będziemy specjalistami, nie będziemy posiadali talentu, pewnie nie będziemy tak bardzo usatysfakcjonowani.


Studia informatyczne
I właśnie dlatego należy na początku odpowiednio się edukować - na przykład prawdziwym strzałem w dziesiątkę są studia informatyczne. Nadal liczy się papierek, więc jeżeli nie chcesz mieć wielkich problemów ze znalezieniem pracy, polecam to by pójść na studia. Pewnie w znacznym stopniu powiększysz swoją wiedzę, np. dowiesz się na czym polega advanced metering infrastructure oraz inne kwestie mające związek z informatyką. Gorąco polecam to, aby szczególnie zainteresować się bliżej programowaniem. Programowanie może zagwarantować dobrą pracę.

Komputery
Znam sporą ilość programistów - oczywiście różnią się od siebie doświadczeniem, sprytem, itp. Jednakże i tak należy zwrócić uwagę, że zasadniczo nie muszą obawiać się bezrobocia. Sporo w owym tekście wspominam o pieniądzach, ale w końcu bardzo często sytuacja jest taka, iż potem uskarżamy się na słabe zarobki. Według mnie trzeba już na początku postawić sobie jakieś cele, później będzie nam łatwiej żyć, wykonywać obowiązki służbowe. Sądzę, że mam rację.

Warto także mieć na uwadze, że nieustannie informatyk powinien nadążyć za trendami. Można powiedzieć, iż np. takie kwestie jak choćby symmetric multiprocessing wiele od nas wymagają. A więc powinniśmy całą karierę zawodową się dokształcać, a zapewne będziemy fachowcami, którzy definitywnie niczego się nie boją. Podsumowując owy tekst: uważam, że choć życie informatyków nie jest jakoś usłane różami, to i tak praca w branży IT jest bardzo dobrą opcją. Choć przestrzegam, iż nie zawsze właśnie tak jest. Ludzie są różni, akurat co do tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości.
13/10/09, 16:24:00