Skończyłeś liceum? Mamy dla Ciebie kilka cennych porad

Przykład wcześniejszego pokolenia, które skończyło szkoły wyższe bardzo dobrze pokazał, że studia nie są gwarantem dobrej pracy. Coraz więcej młodych osób rozmyśla nad kontynuowaniem edukacji w szkołach policealnych. Często wybierane są także kursy zawodowe. Młodzi ludzie zauważyli bowiem, że od wykształcenia cenniejszy jest zawód. Obecnie wykwalifikowany cieśla może zarobić kilka razy więcej niż magister po renomowanym uniwersytecie. Absolwenci uniwersytetów z kolei narzekają na trudności ze znalezieniem etatu w zawodzie.
Oferta we Wrocławiu

Więcej treści

Nauka języka w szkole językowej

Zajęcia z dojazdem lektora
Skończyły się letnie miesiące, dzieci powróciły do szkolnych ławek. To dobry moment, abyśmy i my zaczęli myśleć o poszerzeniu wiedzy lub zdobyciu całkiem nowych umiejętności. Może rozpoczniemy naukę nowego języka obcego? Początek jesieni to doskonały moment na początek kursu. Przede wszystkim trzeba na początku zdecydować którego języka chcemy się nauczyć.


Dzieci w szkole, nauka
Na terenie Wrocławia działa kilka placówek policealnych, cieszących się rosnącą popularnością. Posiadają one bogatą ofertę edukacyjną, z którą można się zapoznać wpisując w Internecie hasło „szkoła policealna Wrocław” . Placówki takie umożliwiają uzyskanie zawodu technika po dwuletniej nauce. Podejmując edukację w takiej szkole powinno się sprawdzić, czy ma ona status szkoły publicznej. Daje to bowiem prawo do tworzenia legitymacji szkolnych, a co z tym związane – zniżek na komunikację miejską i pociągi. Szkoły policealne pozwalają również na ukończenie stażu zawodowego, co nierzadko kończy się podjęciem pracy przez kandydata. Niestety, takie szkoły są odpłatne i nie każda młoda osoba jest w stanie pozwolić sobie na taką naukę.

Kursy kwalifikacyjne

Alternatywą dla szkół policealnych są kursy (zobacz także szkolenia opole) kwalifikacyjne. Są one krótsze i nie kończą się uzyskaniem przez ucznia tytułu technika, ale niejednokrotnie jest to najlepsza forma edukacji. Po wyszukaniu w Internecie frazy „kursy kwalifikacyjne Wrocław” (zobacz tutaj), kandydat uzyskuje dostęp do aktualnego wykazu udostępnianych kursów. Kursy (https://www.wsiz.wroc.pl/certyfikacje-i-kursy/cisco/akademia-sieciowa-cisco/) tego rodzaju są zazwyczaj prowadzone przez pracodawcę, który nie będąc w stanie znaleźć osoby na stanowisko, proponuje przyuczenie do zawodu. Ogromną zaletą takich kursów jest fakt, że najczęściej są za darmo i w zasadzie zapewniają zdobycie pracy. Żeby jednak zapisać się na taki kurs, należy zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Jeśli nie ma się dostępu do sieci WWW, informację o aktualnie oferowanych kursach również można uzyskać w miejscowym urzędzie pracy.
18/10/03, 07:13:02