Dorywcza praca na studiach

Mały odsetek studentów jest w tak komfortowej sytuacji, że rodzice rodzice finansują ich w czasie nauki. Większości rodzin nie stać na to, żeby płacić za drugie mieszkanie, przejazdy i zakupy dziecka. Te osoby najczęściej od pierwszego roku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, by móc się utrzymać. Zwłaszcza, gdy przeprowadzają się z innego miasta. Zazwyczaj studenci szukają dorywczych prac, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, szczególnie jeżeli zapisali się na dzienne studia.
Praca za barem

sprzątanie2
Zazwyczaj studenci poszukują zatrudnienia w barach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do tego rodzaju pracy nie trzeba żadnych kompetencji i predyspozycji. To jasne, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się odezwać do innych nie odnajdzie się w roli kelnera, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. porady (zobacz aneks do umowy zlecenia) barmana wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeśli zatrudnienie w restauracji czy barze nie jest dla nas odpowiednia inną opcją jest sprzątanie obiektów w Warszawie (-> zobacz informacje). To porady (zobacz rozliczenie pit do kiedy), którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w studiach. W dodatku jest dość dobrze płatna. W szczególności, gdy uda nam się zatrudnić w przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji.


Więcej treści

Praca łączona ze studiowaniem - sprzątanie przedsiębiorstw

Sprzątanie biur
Najistotniejsze, jeżeli chodzi o utrzymywanie czystości w różnych obiektach użyteczności publicznej lub firmowych biurach, jest to, by usługi były wykonywane dokładnie. Dokładne i wyjątkowo doceniane na rynku firmy, oferujące sprzątanie biur w Warszawie, jak również dbanie o czystość osiedli w mieście i poza miastem, dostrzeżone zostały już przez wielu potrzebujących wsparcia w tej branży. Głównie te wyjątkowo renomowane firmy sprzątające polecane są dalej, a stałym klientom mogą zaproponować wyjątkowo korzystne ceny za swoje usługi.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Na przykład sprzątanie biur w Warszawie to zadanie które zleca się tylko kilku firmom, najbardziej znanym i solidnym. Ogólnie sprzątanie biur jest lepiej płatne, niż tego rodzaju praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie da się wyszukać doskonałe domy do sprzątania. Czasem wystarczy parę wieczorów aby otrzymać całkiem dobre wynagrodzenie.

Dobrze jest też spróbować zatrudnić się w przedsiębiorstwie, które wykonuje sprzątanie osiedli czyli prace porządkowe dookoła budynków, mycie klatek schodowych, czasami bram garażowych itp.

sprawdź dodatkowe informacje
Sprzątanie naturalnie to trudna praca. Wymaga sporo siły, odporności na sytuacje stresujące, sumienności i samodyscypliny, jednakże jest to świetne wyjście dla młodych ludzi poszukujących możliwości zarobienia pieniędzy w nowym mieście.
18/07/12, 03:27:02