Dorywcza praca na studiach

Mały odsetek studentów jest w tak komfortowej sytuacji, że rodzice rodzice finansują ich w czasie nauki. Większości rodzin nie stać na to, żeby płacić za drugie mieszkanie, przejazdy i zakupy dziecka. Te osoby najczęściej od pierwszego roku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, by móc się utrzymać. Zwłaszcza, gdy przeprowadzają się z innego miasta. Zazwyczaj studenci szukają dorywczych prac, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, szczególnie jeżeli zapisali się na dzienne studia.
Praca za barem

sprzątanie2
Zazwyczaj studenci poszukują zatrudnienia w barach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do tego rodzaju pracy nie trzeba żadnych kompetencji i predyspozycji. To jasne, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się odezwać do innych nie odnajdzie się w roli kelnera, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. porady (zobacz aneks do umowy zlecenia) barmana wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeśli zatrudnienie w restauracji czy barze nie jest dla nas odpowiednia inną opcją jest sprzątanie obiektów w Warszawie (-> zobacz informacje). To porady (zobacz rozliczenie pit do kiedy), którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w studiach. W dodatku jest dość dobrze płatna. W szczególności, gdy uda nam się zatrudnić w przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji.


Więcej treści

Praca łączona ze studiowaniem - sprzątanie przedsiębiorstw

Sprzątanie biur
Najistotniejsze, jeżeli chodzi o utrzymywanie czystości w różnych obiektach użyteczności publicznej lub firmowych biurach, jest to, by usługi były wykonywane dokładnie. Dokładne i wyjątkowo doceniane na rynku firmy, oferujące sprzątanie biur w Warszawie, jak również dbanie o czystość osiedli w mieście i poza miastem, dostrzeżone zostały już przez wielu potrzebujących wsparcia w tej branży. Głównie te wyjątkowo renomowane firmy sprzątające polecane są dalej, a stałym klientom mogą zaproponować wyjątkowo korzystne ceny za swoje usługi.
1 2