Portale crowdfundingowe Przeczytaj interesujące wiadomości

Crowdfunding, zwany również finansowaniem społecznościowym, to zjawisko nadal dosyć nowe w kraju. Oparte jest na obserwacji, że użytkownicy Internetu tworzą bardzo dużą grupę ludzi, gotowych do pomocy w rozmaitych ciekawych kwestiach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu określonych projektów przez tę właśnie grupę internautów. Najważniejszą cechą tego systemu jest to, że każdy chętny dowolnie wyznacza wysokość dotacji. Od dawna bowiem wiadome jest, że nierzadko nawet nieduże kwoty bywają znaczące dla przedsięwzięcia. Każde przedsięwzięcie zamieszczone w serwisie crowdfundingowym powiada określną granicę, do której powinny dojść ofiarowane finanse w określonym przedziale czasowym. Przedsięwzięcia, które bardzo spodobały się internautom, często tę ustaloną kwotę przekraczają wielokrotnie.
Platformy do finansowania społecznościowego
mamona
Po wyszukaniu w Internecie sformułowania „Wspieram.to - zbiórka publiczna” uzyskuje się obecnie sporo wyników. Platform tego rodzaju jest bowiem na dzień dzisiejszy na świecie sporo, a ich ilość stale wzrasta.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa podstawa wymiaru składek na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz na niej dużo niezwykle ciekawych informacji.

Niektóre z tych platform przeznaczone są konkretnie na określony rodzaj działalności osób wysyłających swoje propozycje, przykładowo wyłącznie na badania w dziedzinie medycyny. Pozostałe natomiast mają charakter bardziej ogólny, zbierając na swoich łamach propozycje z całkowicie rozmaitych dziedzin, na przykład i naukowych i artystycznych. Na pewno najbardziej popularnym serwisem świata jest Dzięki niemu zrealizowanych zostało najwięcej rozmaitych projektów. W Polsce takich platform jest póki co mało, natomiast najpopularniejszy jest serwis Wspieram.to - polski kickstarter.


Więcej treści

Crowdfunding to opcja na zrealizowanie swojego przedsięwzięcia

Umowa biznesowa
Dokładne informacje odnośnie tego, czym jest crowdfunding, pojawiają się w internecie bardzo systematycznie. Do dyspozycji osób zaciekawionych tym tematem jest w internecie wiele stron, które prowadzone, przygotowywane oraz systematycznie aktualizowane są przez doświadczonych specjalistów. Profesjonaliści w zakresie tego sposobu finansowania różnych tematycznych projektów przez samą społeczność sieciową, co działa w formie wolontariatu, udzielą odpowiedzi na bardzo nurtujące pytania.

Finansowane przedsięwzięcia
Finansować w ten sposób można właściwie wszystko. Z tego powodu na ogólnych stronach do finansowania społecznego znajdują się zupełnie różne propozycje. Nawet często pojawiają się przykładowo prośby o finansowanie grup muzycznych.

Zerknij na opublikowany tutaj (https://eurorozwoj.pl/dotacja-na-projekt-badawczy) artykuł, a z pewnością bardzo Cię zaintryguje, gdyż odnajdziesz tam istotne informacje dotyczące tego tematu.

Zwykle są to zespoły początkujące, poszukujące środków na wyprodukowanie pierwszej płyty. Zdarza się również tak, że w ten sposób zespoły działające od dłuższego czasu mogą kontynuować działalność. Tak było przykładowo w przypadku grupy Marillion. Ponadto projekty nierzadko dotyczą wynalazków, mających się ukazać książek czy planowanych wydarzeń.
Dodane przez: M.G.
19/07/17, 08:04:09