Usługi wykonywane przez banki

Banki od bardzo dawna są bardzo potrzebną organizacją. Umożliwiają przechowywanie pieniędzy, gwarantując ich bezpieczeństwo. Zakres usług banków jest obecnie niezwykle szeroki. Również liczba placówek nieustannie rośnie. Są to banki zarówno krajowe, jak i oddziały banków zagranicznych. Banki, z racji tego że przechowują środki finansowe ludzi, muszą być instytucjami wartymi zaufania i o nieskazitelnej reputacji. Z tego powodu wszystkie aspekty związane z działaniem banków, regulowane jest specjalnymi ustawami. Dla każdego kraju istnieje odrębne prawo bankowe, określające zakres obowiązków i usług, świadczonych przez te organizacje.


Pieniędze
Zakres usług
Podstawową usługą, oferowaną przez placówki bankowe, jest zakładanie kont osobistych dla klientów, gdzie będą oni mogli trzymać swoje oszczędności. Bank gwarantuje klientowi, że jego pieniądze będą nietknięte i bezpieczne na koncie. Klient ma możliwość stałego wglądu w stan własnego konta oraz możliwość zmiany rodzaju usługi, lub też zmiany placówki w dowolnym momencie. Wyszukując na stronach internetowych frazę „ranking kont osobistych” (ranking na można otrzymać wiadomości, które mogą pomóc przy wyborze usług któregoś banku.

Banki razem z możliwością korzystania z konta udostępniają pieniądz w formie elektronicznej w postaci kart płatniczych. Kolejną wartą wymienienia usługą wykonywaną przez banki jest udzielanie pożyczek i kredytów. W razie nagłej potrzeby finansowej można zwrócić się do banku o pomoc, a spośród bogatej oferty pożyczek i kredytów wybrać coś odpowiedniego.
Finanse
Poza kontami osobistymi banki >>> pozostałe informacje na stronie https://www.tepozyczki.pl/ udostępniają również konta dla przedsiębiorstw. Przy zakładaniu swojego przedsiębiorstwa można skorzystać z oferty dobrego konta bankowego dla nowych firm, która to będzie dostosowana do potrzeb nowo powstałej firmy.

Instytucje pozabankowe
Ostatnio wzrosła również liczba placówek, zwanych parabankami. Świadczą one usługi zbliżone do banków, nie posiadają jednak statusu banku w świetle prawa. Ich charakterystyczną cechą jest niejednokrotnie podawanie bardzo wysokiego oprocentowania lokat. Należy pamiętać o tym, by sprawdzać wcześniej, gdzie zostawia się własne pieniądze, by nie zostać potem oszukanym. Instytucje takie często oferują pożyczki tak zwane chwilówki oraz usługi typu „szybka kredyty (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik) bez BIK”.
18/07/12, 03:28:03