Podatki za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są nieco skomplikowane. Można stwierdzić, że w zasadzie płacimy je od wszystkiego. Też właściciel lokalu mieszkalnego wynajmowanego powinien płacić podatek za najem. Posiada on jednak możliwość wyboru rodzaju opodatkowania, co wpływa na wysokość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.

Księgowość
Do wyboru jest rozliczanie (kliknij w link) się z wykorzystaniem ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - jest to stawka na szczeblu 8,5% oraz rozliczanie na zasadach ogólnych- stawki w wysokości 18% i 32%. Metodę rozliczania wybiera się przed rozpoczęciem najmu lokalu mieszkalnego i nie jest ona wyłącznie na zawsze, gdyż można go zmienić przed początkiem nowego roku podatkowego.

Więcej treści

Rodzaje podatków za wynajem mieszkania.

podatki
Podatki w Polsce są nieco zagmatwane. Można rzec, że faktycznie płacimy je od wszystkiego. Też właściciel mieszkania wynajmowanego musi płacić podatek za najem. Posiada on jednakże szansę wyboru typu opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie najmu.


Równocześnie jeden jak i drugi podatek za wynajem ma swoje plusy i minusy. Kiedy chodzi o opodatkowanie ryczałtowe to, pomimo iż jest ono niezłożone i stosunkowo nieduże, nie zawsze jest bardzo dobrym sposobem opodatkowania. Otóż stawka 8,5% pozostaje jedynie do sumy 4000 euro i od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt jest już sporo większy i wynosi 20%. Należy samemu bardzo dokładnie poczytać na temat tego typu opodatkowania wpisując w przeglądarkę internetową "wynajem mieszkania podatki". Polecamy mieszkania warszawa wilanów

mieszkania warszawa wilanów
Jeżeli chodzi o opodatkowanie na zasadach ogólnych to tu można potrącić koszta zyskania dochodu takie jak przykładowo: amortyzacja lokalu mieszkalnego, wydatki na wyposażenie i meble, wynagrodzenie pośrednika czy też podatek od nieruchomości zachodniopomorskie. Podatek ten jest pomyślny przede wszystkim dla osób, które niedawno poniosły wydatki między innymi powiązane z remontem.

Jeżeli już zdecydujemy się na typ podatku za najem mieszkania, czyli wynajem podatek, winniśmy zasygnalizować o tym zdarzeniu Naczelnika Urzędu Skarbowego, stosownego dla naszego miejsca zamieszkania. Zaliczki na podatek dochodowy płaci się miesięcznie zgodnie z art. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych natomiast ryczałtowy zgodnie z art. 21 ustawy o podatku ryczałtowym.

Poświęć chwilę i sprawdź tu okna drewniane producent analogiczne informacje na opisywany temat - one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

Podatnicy są obowiązani za każdy miesiąc obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i przelać go na rachunek urzędu skarbowego w czasie do dwudziestego dnia następnego miesiąca, a za grudzień - w terminie złożenia zeznania.
Źródło
19/05/14, 07:02:03