Informatyk na kontrakcie

Freelancer informatyk świetnie sobie żyje. Nie mają obowiązku zakładać niewygodnych garniturów. Nie mają nakazu budzić się wcześnie i stać w korkach. Zarabiając jako kontraktowy specjalista samodzielnie narzucają sobie czasy startu i skończenia pracy. Można pracować bez spodni przed komputerem, nie zważając na żadne konwencje. Nikt nie patrzy przez ramię, nie wydaje poleceń. Osoby introwertyczne oczywiście doceniają brak interakcji z resztą świata. Wszystko wygląda kolorowo. Nie ma haczyka? Jakie wady dostrzegają programiści zarabiający jako freelancerzy?


internet
Informatyk, który chce zarabiać na kontrakcie musi wiedzieć kilka ważnych kwestii. Sporym minusem tego rodzaju zatrudnienia jest umowa. Tu stosowane są jej 2 rodzaje - umowa zlecenie i o dzieło. Niestety, nad Wisłą jedynie umowa o pracę zapewnia całkowite składki na NFZ i emeryturę. Umowa o wykonanie dzieła nie daje takich składek w ogóle. W wypadku pracy na zlecenie ilość zapewnianych składek jest różna. Przed zdecydowaniem się na coś należy koniecznie wziąć ten aspekt pod uwagę. Informatyk freelancer, o ile napisze na zlecenie własny program, ma za to korzystne przeliczniki rozliczenia podatkowego.

Jeżeli nie masz pewności, czy opublikowane na niniejszej stronie informacje są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło (http://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/dermatolog), które użyto do zredagowania tego tekstu.

Aplikacja jest traktowana jako utwór, to oznacza, że 50% przychodu jest zaliczana jako koszt uzyskania.

E-handel
Programista freelancer może po paru zleceniach zauważyć, że nie ma motywacji. To częste zjawisko, gdy nie ma w ogóle żadnego kontrolera, sprawdzającego stopień zaangażowania. Osoba, która ma kłopot z organizowaniem swojego schematu dnia nie może brać pod rozwagę takiego rodzaju zatrudnienia, ponieważ może to sprowokować sytuację niezrealizowania zamówienia.

Jak widać, są dwie strony medalu. Nie zapominaj o nich, kiedy będziesz przeglądać anonse np. „freelancer praca z Java” lub „programista wolny zawód”. Rozważenie sposobu zatrudnienia to naprawdę poważna decyzja.

Chcemy rozwiać wszystkie Twe wątpliwości i dostarczyć Ci następne oraz intrygujące wątki. Więc kompleksowa wiadomość (http://kancelaria-mackowiak.pl/) czeka na Ciebie w tym linku.

Powinieneś porównać swoje umiejętności z rzeczywistością, by potem nie żałować niczego.
Treści źródłowe: www.itkontrakt.pl
20/08/01, 07:17:05