Jak zabłysnąć na rynku pracy!

Sytuacja na rynku pracy od lat mogą sprzyjać wyraźnie rosnącemu bezrobociu. Na pewno nowi absolwenci studiów wyższych mają niemałe problemy ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia. Uparci najczęściej sobie poradzą.
Wielki łowca
Tylko u nas najpopularniejsze zawody tuż po bezrobotnych to zawodowi freelencerzy – chociaż część ludzi głosi teorię, że to tożsame zjawiska. Od pewnego czasu trwa dyskusja nad kłopotami braku pracy. Jak wiadomo, niedawno dla wielu ludzi dobrym lekiem na brak pracy był wyjazd zagranicę.

Gdzieś przecież musi być praca…

Jest zdecydowanie dużo bezrobotnych, nie brak też pracujących – to logiczne. Czyli jest wielu ludzi, którzy wygrali wymarzone stanowisko. Umowa o pracę i komplet świadczeń też nie jest legendą z innego świata. Stąd też: może znany jest dobry sposób na odnalezienie świetnie pracy.

Na pewno konkurencji nie brakuje, a generujemy ją sami. Studenci najróżniejszych kierunków od razu na starcie studiów rozpoczynają szukanie praktyk. W związku z tym część z nich po 5 latach na uczelni ma dokładnie tyle samo pracy w swoim zawodzie – stąd tez wymagania pracodawców nie muszą być wymyślone.

Więcej treści

Zawodowy detektyw - w jaki sposób zaplanować karierę

detektyw
Wybór właściwego zajęcia to niezwykle trudna decyzja. Młodzi ludzie nie dają sobie z nią rady. Kiedy wybieramy studia zazwyczaj nie jesteśmy pewni jeszcze, co będziemy robić w dorosłym życiu. Zależy nam na zajęciu, które okaże się interesujące i które po kilku latach nam nie obrzydnie. Są osoby, które doskonale radzą sobie w biurze. Praca biurowa jest dla nich idealna. Ale zdarzają się również osoby, które źle się czują w biurach i pragną mocnych wrażeń. Dla nich najlepszym zawodem będzie detektyw.


- Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|W=200|L]Od zawsze wiadomo, że to absolwenci studiów humanistycznych cierpią na brak pracy. Można tylko wejść na serwis z ogłoszeniami i skontrolować, jak wiele pojawia się propozycji pracy we Wrocławiu dla zapytania programista Wrocław. Chociaż politologia, dziennikarstwo i filologia dają spore możliwości i pozwalają na pracę w marketingu, jednak to także wymaga sporej siły przebicia, umiejętności i na dodatek interesującego doświadczenia.

Kto dostanie pracę?

Ciągle słyszymy o studiach, które w najbliższych latach zagwarantują stałe zatrudnienie. Wiążą się zwykle z nowymi dziedzinami przemysłu. W końcu elektrownie wodne i wiatrowe będą wymagały odpowiednich ekspertów. W tej chwili wśród przyszłościowych kierunków studiów jest informatyka – nie powinniśmy się dziwić. Programista zwykle nie narzeka na bezrobocie, łatwiej mu także o dobre dodatkowe zadania, z reguły to dokładnie do niego „przychodzi” praca Java i inne języki programowania bez wątpienia są przyszłościowe.
Treści źródłowe: www.itkontrakt.pl/
19/02/08, 07:18:02