Wagi na europalet

Paleta, czasem określana jako platformowa, jest płaską, nieraz sporządzoną z drewna konstrukcją. Wykorzystywana nieraz jako usztywnione podłoże, na którym rozmieszcza się nieduże produkty i w ten sposób w większych ilościach przemieszcza je. Wagi paletowe zbudowane zostały w taki sposób, ażeby mogły być przewożone przy pomocy wózków widłowych.
waga jubilerska
Istnieje parę typów palet. Najbardziej słynną jest tak zwana europaleta. Zobaczyć możemy ją wielokrotnie w sklepach, supermarketach, gdzie przy jej użyciu przewozi się produkty spożywcze (sprawdź w naszym sklepie). Używane są także w rozmaitego typu pomieszczeniach magazynowych.

Wszystkie wyroby, produkty i przedmioty znajdujące się na palecie mają swoją ustaloną wagę. Nie za każdym razem jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej określenie jest bardzo istotne. Dlatego też precyzyjne zważenie tego, co się na niej kładzie niesie ze sobą pewne skutki. Zrobiono wobec tego urządzenia zwane wagami paletowymi. Stworzone są one do ustalania masy treści palet, najczęściej tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich rozmiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy posiada w swojej ofercie tego rodzaju wagi przemysłowe. Ma w swoim asortymencie wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze dedykowane są pracy w suchym pomieszczeniu. Skonstruowano je tak, by załadunek palety na nią mógł przebiec zarówno przy użyciu wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Dodatkowym walorem tego urządzenia jest jego nieduża waga własna. Jest dzięki temu łatwe w transporcie. Prócz tego, nieużywane zajmuje mało miejsca.

Godną wskazania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM.

Sprawdź szczegóły tutaj (http://www.tuv.com/poland/pl/zmiany-w-systemie-zarz%C4%85dzania-jako%C5%9Bci%C4%85-iso-9001.html), odnajdziesz tam jeszcze dokładniejsze dane, które z pewnością też okażą się dla Ciebie godne uwagi.

Platforma wagowa stworzona jest z lakierowanej stali. Miernik zaś z trwałego tworzywa ABS. Opcjonalnie można zawiesić go na ścianie za pomocą specjalnie przygotowanego do tego uchwytu. Ułatwieniem w pracy są również rolki i uchwyt transportowy. Waga ta zawiera podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może posiadać legalizację. Dzieje się to wtenczas za nadobowiązkową opłatą. Oferowane są też wagi platformowe firm axis i CAS.

Zobacz bogate w treść praktyczne źródła, mające przydatne informacje na przedstawiany wątek - kliknij zatem tu oraz poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Ta druga ma charakterystyczny żółty kolor.

Więcej treści

Jak stać się lepszymi biznesmenami?

uczestnicy podczas szkolenia
Należy bardzo szanować krajowych biznesmenów, bo chociaż funkcjonują w niełatwych realiach, to jednakże jakoś sobie jakby nie patrzeć potrafią poradzić. Jednakże w żadnym razie nie ma takiej sytuacji, iż najzwyczajniej wiemy dosłownie wszystko. Zatem można powiedzieć, że jako biznesmeni w żadnym razie nie powinniśmy nie powiększać nieustannie własnej wiedzy. Dobra, ale przecież bardzo często sytuacja jest taka, iż mamy mega kłopot z tym, aby nareszcie np. prowadzić umiejętnie negocjacje z jakimiś innymi przedsiębiorcami.


Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep poleca te od producentów AXIS i KPZ. Są one wytworzone ze stali nierdzewnej. Dzięki temu ich eksploatowanie może przebiegać w zawilgoconym środowisku, gdzie urządzenie utworzone ze zwyczajnej stali mogłoby ulec zniszczeniu.

Dedykowane są także pracy w miejscu, w którym istnieje zagrożenie zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Konstrukcja tych wag, podobnie jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo odporne. Ta ostatnia ma dodatkowo zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Godna polecenia jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tu mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Również jak inne produkty tego rodzaju, zaopatrzono ją w uchwyt który umożliwia montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może posiadać również złącze RS 232. Walorem są też wspomniane już wymiary dostosowane do określenia wagi palet typu euro.

Sklep internetowy daje szansę kupna wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z dodatkową usługą, jaką jest ich legalizacja. Wtenczas koszt nieco zwiększa się.
Treści źródłowe: Wagi-elektroniczne.pl
Dodane przez: A.Z.
20/08/14, 07:18:02