Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to pewny sposób na inwestycję w nieruchomości?

Zniszczę nieco dramaturgię i natychmiast odpowiem na pytanie zadane w początku niniejszego wpisu - pewnie, że tak. A z jakiego powodu mieszkania we Wrocławiu są tak ciekawe jako długoterminowa inwestycja? Zastanówmy się teraz i znajdźmy powody takiego stanu rzeczy.
Przesłanka numer jeden to aktualna sytuacja na rynku nieruchomości Wrocław nie różni się od reszty miast w Polsce - tutaj ceny też od dawna obniżają się. Eksperci przewidują, że ten trend zostanie jeszcze parę miesięcy. Wszystkie oceny ekonomiczne przewidują wyhamowanie gospodarki polskiej w ostatnich miesiącach obecnego roku. To istotna przesłanka, która może przekonać ciebie do ulokowania gotówki w nieruchomość.

Przesłanka nr 2 to zaczynający się sezon jesienny. Nic ci to nie mówi? Rusz głową. Oto nowy rok akademicki, a stolica Silesii jest od dekad słynna z olbrzymiej liczby studentów. Tu jest mnóstwo uczelni, takich jak Akademia Sztuk Pięknych czy Uniwersytet Przyrodniczy. Kwota miejsc w domach studenckich jest mała, a i dużo młodych ludzi brzydzi się normalnymi tam słabymi warunkami życiowymi. Zakup mieszkania we Wrocławiu, by później je wynajmować studentom więc to rewelacyjny pomysł. Dzisiejszy znaczny popyt na pokoje powoduje, że opłaty wynajmu stoją na dość dużym poziomie. Gwarantuje to godny zarobek. Należy rozejrzeć się za lokalem w atrakcyjnym miejscu. Studenci doceniają, gdy z mieszkania jest w miarę blisko do szkoły, sklepów i do knajpek. Pamiętaj także o wykupieniu Internetu – to teraz żelazny standard. Bądź ostrożny przy rekrutacji najemców twojego domu. Częste obecnie jest przeprowadzanie tak zwanych castingów. Nie zapomnij jednak, by nie uszkodzić przy okazji niczyjej czci. Bardzo szczere podejście do pytanych może odstraszyć. W dobie internetu wiadomości o chamskich właścicielach stancji mnożą się bardzo szybko.


Więcej treści

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Inwestycje, nieruchomości
Od końca zeszłego roku ceny mieszkań maleją. Analitycy prognozują, że ta tendencją się utrzyma przez dłuższy okres, jest szansa, że nawet do następnego roku. Podobnie wygląda sytuacja na rynku domów jednorodzinnych. Tam silny krach wystąpił 3 miesiące temu i widać go do dzisiaj. Czy jest to zatem najlepszy czas, by kupić sobie własne lokum? Wygląda na to, że tak, lecz można jeszcze poczekać, by natrafić na lepsze oferty. Za kilka miesięcy niska sprzedaż mieszkań może spowodować kolejne spadki cen.


Wskazówka ostatnia to możliwość pozbycia się z zyskiem mieszkania we Wrocławiu, kiedy w końcu skończy się kryzys na rynku domów. Koniunktura wszakże kiedyś się odmieni pozytywnie, a wtedy dobre mieszkanie będzie warte o wiele więcej, niż w obecnych, niełatwych czasach.
18/07/12, 03:49:03