Księgowość – pomysł na karierę?

Sytuacja gospodarcza nie jest dobra i dość ciężko znaleźć pracę. Ludzie po studiach chcą teraz rozglądać za zawodem która zagwarantuje zatrudnienie przez najbliższe lata. Czy zatem tego typu zawodem jest księgowy? W artykule przybliżymy dobre i złe strony tego typu pracy.

Pieniądze
- Na pewno trzeba mieć wytrwałość do liczb i najzwyczajniej w świecie je lubić – mówi pan Robert, zatrudniony jako księgowy przez biuro rachunkowe wrocław. – Koniecznie trzeba być szalenie skrupulatnym i mieć przyzwoite oko do szczegółów. Bywa że jeden taki niuans, który nam ucieknie może kosztować klienta wielkie kary. Na pewno nie można wykonywać nic w pośpiechu ani z podejściem że nie będzie źle. Skrupulatność i trzeźwe rozumowanie to podstawa. Niekoniecznie trzeba być absolwentem ekonomii, by zacząć pracę jako księgowy, ale jak najbardziej studia takie będą przydatne.

Księgowy może być zatrudniony na różnych stanowiskach. Jego wypłata w znacznej mierze wiąże się z zakresem odpowiedzialności.

Przypinam tu mój link (http://inoffice.pl/) do nowej strony. Sądzę, że zapragniesz przeczytać ostatnie artykuły, jeśli zainteresowały Cię te zamieszczone na tej witrynie.

Marzeniem tysięcy księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w wielkiej firmie, która ma roczne przychody rzędu milionów. Wiąże się to z o wiele lepszymi niż średnie zarobkami.

Słów kilka o wypłatach na jakie można liczyć. Nie ma tu wielkich pieniędzy i w małym mieście księgowy pracujący w średniej firmie może liczyć na pensje rzędu 2000 zł. Im potężniejsza firma, tym pensja przeważnie wzrasta, ale często oscyluje wokół 2800 zł. Dopiero gdy ma się większe doświadczenie, specjalizacja w konkretnej dziedzinie jak np. kwestie podatków w innych krajach czy inne wpływa dobrze na zarobki. Wielkość miejscowości też ma znaczenie. Przykładowo porządniej opłacane są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niewielkich miejscowościach.

Pozytywną stroną pracy jako księgowy jest spokój. Kiedy księgowy troszczy się o swój rozwój i posiada duże doświadczenie to zawsze zdobędzie pracę. Warto przejrzeć ogłoszenia o pracę – najczęściej widnieje na nich zaznaczenie, że poszukiwana osoba powinna mieć dwa lata doświadczenia. Znowu zgadza się to, że sprawdzony ekspert poradzi sobie na rynku nawet w kryzysie.


Więcej treści

Artykuły promocyjne dla każdej firmy

Teczki ofertowe
Na każdym kroku aktualnie natykamy się na reklamy. Są wszędzie i w każdej możliwej formie. Od ogromnych billboardów na ulicach, przez citylighty, całe strony w gazetach, pendrive’y czy innego typu przedmioty Kiedy mamy firmę, która zajmuje się sprzedażą czegoś – produktów czy usług – to nie ma znaczenia, najistotniejszym nośnikiem reklamy będą teczki ofertowe.
Treści źródłowe: biurorachunkowe.com.pl
Dodane przez: S.S.
20/10/16, 07:20:05