Okresowa weryfikacja wydajności pracownika

Od dawna wiadomo, że na sukces całego przedsiębiorstwa składają się działania poszczególnych pracowników. Im większa zaś firma, tym tych jednostek więcej. Przy dużej liczbie zatrudnionych niełatwo jest ich pilnować i śledzić ich indywidualne rezultaty. Żeby to osiągnąć, wprowadzona została tak zwana ocena pracowników. Dokonuje się jej na wiele sposobów, które odznaczają się zróżnicowaną skutecznością.
Pewne jest jednak, że taka ocena, przeprowadzona z największą starannością, da pożądane rezultaty. Szacuje się, że zdecydowana większość firm w Polsce wdrożyła już tę metodę i z dobrymi rezultatami ją wykorzystuje. Głównym rodzajem jest tak zwana ocena okresowa pracownika (zobacz urlop na dziecko) (http://www.elevatosoftware.com/). Jak sama jej nazwa wskazuje, że jest to rodzaj oceny przeprowadzanej co jakiś czas. W większej części przedsiębiorstw przeprowadzana jest raz do roku, rzadziej dwa razy w roku.

dwoje ludzi na korytarzu
Oceny pracowników na pewno przynoszą duże korzyści dla firm i ich właścicieli. Dostarczają bowiem cennych informacji dotyczące pracowników, ich cech charakteru i umiejętności. W oparciu o wyniki takiej oceny planuje się dalsze czynności, uzależnione od tych wyników. Bywa to między innymi premia dla osoby, u której kontrola wykazała spore zaangażowanie i lepsze efekty niż u pozostałych. Kontrole tego rodzaju mogą również zakończyć się zwolnieniem lub zmniejszeniem płacy. Z tej przyczyny okresowa ocena zazwyczaj oznacza dla pracowników zwiększony stres i poczucie zagrożenia. Poza tym na podstawie wyników oceny przedsiębiorstwo może wdrożyć zestaw szkoleń lub wysłać danego pracownika (przejdź do serwisu z oceną pracowników więcej opinii - kliknij > https://www.behavio.pl/) na doszkalanie z zakresu, w jakim jego zdolności są zbyt małe.


Więcej treści

Powyżej 1,5 tysiąca przedsiębiorstw korzysta z SAP

szkolenie SAP
Zakup gotowego oprogramowania dla firm jest koniecznym elementem rozwoju wszystkich przedsiębiorstw. Kiedy na początku zarządza się rodzinną firmą, oczywiście często skomplikowane oprogramowanie nie jest bynajmniej do niczego konieczne – możliwość porozumienia się z koleżanką siedzącą przy tym samym biurku zwykle w zupełności wystarcza.
1 2