Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto krótki artykuł, w którym w paru krokach objaśnię, co należy zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może objąć parę tygodni, ale znacznie skurczy się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych lub radcy prawnego.
Prawo


Po pierwsze, należy sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego [potrzebna jest naturalnie pomoc notariusza. W dokumencie zawieramy najpotrzebniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Po drugie, należy zatwierdzić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Na końcu firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w terminie do pół roku od podpisania umowy należy zanieść umowę spółki, formularze rejestrowe i potwierdzenie przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba nie zapomnieć również o liście wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Potem jest czas na uzupełnienie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i GUSie. Od tego roku spółkę można zarejestrować internetowo, ale związane jest to z przymusem dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak już powiedziałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. może znacznie uprościć asysta radców prawnych. Kancelarie prawne dadzą radę wypełnić formalności w zaledwie parę dni. Na dodatek pomagają sformułować umowę, co pozwala uniknąć wszelkich niedociągnięć i problemów związanych z zawieraniem tak ważnego zobowiązania. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych wiąże się z bonusowym wydatkiem, lecz jest to niewiele zestawiając z zaletami, jakie z tego wynikają. Szukając właściwe biuro, wystarczy wystukać w Google np. „radca prawny” albo „kancelaria prawna" (naturalnie, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyskoczy nam duża liczba sugestii. Zakładanie spółek - poznaj naszą firmę
18/11/13, 07:14:02