Sposób zarządzania gospodarstwem ekologicznym - sposób na sukces

Bardzo dużo mówi się o jakości żywności. Ludzie szukają produktów jak najwyższej jakości, najlepiej z organicznych upraw i hodowli. Naturalnie, w wielu sklepach ciągle prym wiodą nijakie produkty, ale znaleźć można również regały z produktami ekologicznymi.


rolnictwo ekologiczne TÜV Rheinland Polska
Czy na ekologii można zarobić?
Rolnictwo ekologiczne wymaga sporo zachodu. Przede wszystkim trzeba wybrać właściwe nasiona, zaplanować całą uprawę, dowiedzieć się jakich nawozów możemy używać itp. Związane jest to z wyższymi nakładami finansowymi, niż przy zwyczajnych uprawach, gdzie tak naprawdę istotne jest tylko to, żeby plony były obfite. Przy uprawach ekologicznych zazwyczaj plony są mniejsze, jednak wyższej jakości. Ma to również odzwierciedlenie w cenie zakupu. Produkty ekologiczne są droższe, ale konsumenci zdają już sobie sprawę, że płacą za jakość.

Nie tylko uprawy
Oczywiście dotyczy to nie tylko upraw roślin. odpady (polecamy poznaj szczegóły) znajduje swoje miejsce także w hodowli zwierząt. I to nie wyłącznie sztuk, które sprzedawane są na mięso, ale także choćby mlecznych krów (www.aquablendpolska.com/). Tutaj liczą się pasze, wszystko co zwierzę je w zasadzie. To samo tyczy się kur niosek - bardzo ścisłe wymagania musimy spełnić, żeby jaja mogły zostać uznane za ekologiczne.

Wymagania wobec rolnictwa
Często słyszy się w ostatnich czasach o różnego typu normach i certyfikatach dla gospodarstw rolnych. Na przykład norma 14001 (odkryj więcej: określa sposoby zarządzania gospodarstwem, żeby ograniczyć negatywne wpływy na środowisko. Dobrze jest sprawdzić jak tego typu normę wdrożyć, bo to oczywiście powoduje, że gospodarstwo ma nie tylko prestiż, ale też staje się interesującym partnerem biznesowym

Na starcie warto wprowadzić najlepszy zintegrowany system zarządzania gospodarstwem. Obecnie to duże ułatwienie, zwłaszcza dla większych gospodarstw. Jeżeli chcemy otrzymać certyfikaty, tego typu system ułatwia sprawdzanie wszelkiego typu procedur. Dobrze jest wyszukać taki, który będzie prosty w obsłudze i w prosty sposób będzie prezentował wszystkie interesujące nas dane. Bez problemu można wyszukać firmy mające w ofercie takiego rodzaju rozwiązania. Aby gospodarstwo stało się prawdziwie europejskim biznesem tego typu wdrożenie to podstawa.
18/07/12, 03:21:04