Jak przeczekać kryzys nie tracąc również swojej kondycji finansowej

Ciężkie czasy dla polskiej gospodarki powoli się kończą, jednak ciągle sytuacja nie jest za wesoła. Każdego roku parę tysięcy działalności gospodarczych ogłasza upadłość. Jak się uchronić przed taką plajtą? Oto króciutki przewodnik, w którym przedstawiamy garść skutecznych działań, niezbędnych do ustabilizowania sytuacji działalności.
Kryzys finansowy
Z pewnością pierwszym działaniem musi być przejrzenie ksiąg rachunkowych działalności gospodarczej, by odszukać wszelkie możliwe do wprowadzenia racjonalizacje. Przed ogłoszeniem upadłości może osłonić zniwelowanie niepotrzebnych kosztów i zaimplementowanie rozsądnych rozwiązań. O ile twoi ludzie nie są w stanie wyszukać okazji do zoptymalizowania finansów firmy, musisz opłacić outsourcingowych fachowców, którzy zrealizują całościowy audyt budżetu. Trzeba pamiętać, że najczęściej niezależni księgowi wykazują się większą skutecznością w racjonalizowaniu budżetu od wewnętrznych księgowych.

Więcej treści

Programy lojalnościowe B2B

Biznes, mężczyźni
Zadaniem programów lojalnościowych, jak podpowiada nazwa, jest tworzenie i umacnianie więzi między dwoma podmiotami. Najpowszechniejsze są tego rodzaju działania, w których marka usiłuje zbudować lojalność kupujących. Najczęściej stosowane są takie metody, jak np. specjalne identyfikatory, dzięki którym konsumenci mogą gromadzić punkty, naliczane za regularne zakupy. Następnie takie punkty zamienia się na różnorakie fanty. Badania wykazały, że dzięki takim działaniom klienci w rzeczywistości są bardziej zmotywowani do zakupów i przywiązani do marki. Z tej przyczyny wiele marek realizuje takie programy, nawet gigantyczne koncerny światowe.


O ile w twojej działalności gospodarcze konieczne są specjalistyczne maszyny, a w budżecie nie ma pieniędzy, wyjściem może okazać się leasing maszyn i urządzeń. Mnóstwo firm (zobacz konsolidacyjne kredyty) posiada w ofercie taką usługę, zatem należy dokładnie poszperać w sieci w poszukiwaniu najopłacalniejszych możliwości.

Jeśli stworzony tu wpis pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny rozliczenie pit 37 przez internet, gdzie jest więcej postów.

Branie urządzeń w leasing może okazać się bardzo opłacalne, szczególne w sytuacji, gdy działalność potrzebuje jakichś urządzeń tylko na krótki czas. Takie rozwiązanie niweluje wszelkie wydatki związane z usterkami i utrzymywaniem urządzeń.

Księgowość, finanse
Dobrym wyjściem dla przedsiębiorstw w opałach może być zbadanie, jakie są przepisy, dzięki którym możliwe jest dofinansowanie małych firm. Aby to sprawdzić, warto mocno wczytać się w przepisy prawa polskiego i UE. Jeżeli nie radzisz sobie w tym temacie, zapytaj o radę kogoś, kto dobrze radzi sobie z kwestiami unijnymi. Inną możliwością jest wynajęcie radcy prawnego, który prędko znajdzie wszelkie możliwości na otrzymanie pomocy ze strony rządu lub funduszy unijnych.
20/02/05, 07:11:20