Jak przekazać 1% podatku na rzecz organizacji opp

podatki
Obecnie bardzo często mówi się o potrzebie przekazywania 1% podatku za 2013 na rzecz różnego typu instytucji czy fundacji. Wciąż jednak wiedza o tym, jaki jest przebieg tego procesu, a zwłaszcza jak nieskomplikowane jest jego dokonanie, jest niezadowalająca.

Składana corocznie przez każdego deklaracja rozliczeniowa z dochodów (w odniesieniu do osób fizycznych) jest okazją do przekazania pomocy finansowej na wybrany cel. Od roku 2003, kiedy to taka możliwość weszła w życie, grono osób, które oddały swój 1% dla opp ciągle rośnie.

Czytelnicy pragnący przekazać 1% znajdą dodatkowe wiadomości w tym temacie - np. na stronieOrganizacje Z kwestią wiąże się bezpośrednio pojęcie „opp|organizacje pożytku publicznego”. Jest to termin wprowadzony w roku 2004 wraz z wejściem w życie ustawy o wolontariacie. Pod określeniem tym kryje się znaczna i wciąż rosnąca liczba spółek oraz organizacji pozarządowych. Na przykład w samym Wrocławiu działa takich 390. Zakres ich działalności jest bardzo rozległy. Można więc przeznaczyć swój 1 procent podatku na rzecz klubu sportowego, schroniska dla zwierząt czy na rzecz powodzian. znaczna część to fundacje oraz organizacje charytatywne. jedną z korzyści płynących z posiadania statusu organizacji pożytku publicznego jest możliwość niepłacenia niektórych podatków, jak również możliwość nieuiszczania opłat sądowych i skarbowych.

Więcej treści

Pragniesz, aby Twoja strona internetowa była dostosowana do jak największej liczby odbiorców? Już w tej chwili skorzystaj z narzędzia Google Search Console!

wyszukiwarka
Współcześnie praktycznie każda potężna firma ma prywatną stronę www, bowiem jest to najprostsza droga dojścia do potencjalnego konsumenta. Coraz więcej ludzi wykonuje zakupy przez internet, szuka przeróżnych rad i informacji na forach internetowych oraz czyta wiadomości ze świata na stronach www.


Jak przekazać? Przekazanie 1% podatku nie sprawia obecnie znacznychtrudności. Należy wypełnić właściwy formularz PIT, wpisując dane wybranej organizacji pożytku publicznego, w tym jej KRS. Później gotowy formularz składa się w urzędzie skarbowym lub wysyła pocztą. oprócz metody „tradycyjnej istnieje także inna, dostosowana do nowoczesnego użytkownika, czyli „PIT on-line”. Rozliczanie PIT 2013 powinno nastąpić do 31 stycznia, 28 lutego lub 30 kwietnia 2014 roku, w zależności od rodzaju wypełnianego formularza. Należy pamiętać, by dokonać wcześniej wyboru organizacji, na rzecz której przeznacza się swój 1 procent. Po wpisaniu w wyszukiwarkę „PIT przez internet” znajduje się bardzo wiele wyników. Zazwyczaj są to wpisy o charakterze poradników, skąd można czerpać wiedzę o metodzie rozliczania korzystając z sieci. Wielu ludziom rozliczanie PIT sprawia problemy. Rozliczanie on-line umożliwia dokonanie tego bez wychodzenia z domu, a więc jest o wiele wygodniejsza. Dzięki temu również przekazywanie 1% podatku staje się łatwiejsze.
19/02/11, 07:18:02