Jak przekazać 1% podatku na rzecz organizacji opp

podatki
Obecnie bardzo często mówi się o potrzebie przekazywania 1% podatku za 2013 na rzecz różnego typu instytucji czy fundacji. Wciąż jednak wiedza o tym, jaki jest przebieg tego procesu, a zwłaszcza jak nieskomplikowane jest jego dokonanie, jest niezadowalająca.

Składana corocznie przez każdego deklaracja rozliczeniowa z dochodów (w odniesieniu do osób fizycznych) jest okazją do przekazania pomocy finansowej na wybrany cel. Od roku 2003, kiedy to taka możliwość weszła w życie, grono osób, które oddały swój 1% dla opp ciągle rośnie.

Czytelnicy pragnący przekazać 1% znajdą dodatkowe wiadomości w tym temacie - np. na stronieOrganizacje Z kwestią wiąże się bezpośrednio pojęcie „opp|organizacje pożytku publicznego”. Jest to termin wprowadzony w roku 2004 wraz z wejściem w życie ustawy o wolontariacie. Pod określeniem tym kryje się znaczna i wciąż rosnąca liczba spółek oraz organizacji pozarządowych. Na przykład w samym Wrocławiu działa takich 390. Zakres ich działalności jest bardzo rozległy. Można więc przeznaczyć swój 1 procent podatku na rzecz klubu sportowego, schroniska dla zwierząt czy na rzecz powodzian. znaczna część to fundacje oraz organizacje charytatywne. jedną z korzyści płynących z posiadania statusu organizacji pożytku publicznego jest możliwość niepłacenia niektórych podatków, jak również możliwość nieuiszczania opłat sądowych i skarbowych.

Więcej treści

Jak fundusze inwestycyjne są opłacalne?

wykres
Fundusze inwestycyjne okazują się współcześnie znacznie bardziej popularną w kraju formą oszczędzania. Należy przekonać się więc, jak inwestować w fundusze inwestycyjne, żeby przyniosły nam one jak najbardziej wymierne profity.


Jak przekazać? Przekazanie 1% podatku nie sprawia obecnie znacznychtrudności. Należy wypełnić właściwy formularz PIT, wpisując dane wybranej organizacji pożytku publicznego, w tym jej KRS. Później gotowy formularz składa się w urzędzie skarbowym lub wysyła pocztą. oprócz metody „tradycyjnej istnieje także inna, dostosowana do nowoczesnego użytkownika, czyli „PIT on-line”. Rozliczanie PIT 2013 powinno nastąpić do 31 stycznia, 28 lutego lub 30 kwietnia 2014 roku, w zależności od rodzaju wypełnianego formularza. Należy pamiętać, by dokonać wcześniej wyboru organizacji, na rzecz której przeznacza się swój 1 procent. Po wpisaniu w wyszukiwarkę „PIT przez internet” znajduje się bardzo wiele wyników. Zazwyczaj są to wpisy o charakterze poradników, skąd można czerpać wiedzę o metodzie rozliczania korzystając z sieci. Wielu ludziom rozliczanie PIT sprawia problemy. Rozliczanie on-line umożliwia dokonanie tego bez wychodzenia z domu, a więc jest o wiele wygodniejsza. Dzięki temu również przekazywanie 1% podatku staje się łatwiejsze.
19/02/11, 07:18:02