Inwestuj w elektroniczny obieg dokumentów w firmie

Komputeryzacja nie tylko ułatwiła archiwizację dokumentów. Jest też znacznym ułatwieniem w prowadzeniu firmy. Obecnie prowadzenie firmy jest wykonalne bez ruszania się z fotela. Znacznym ułatwieniem są wszelkiego rodzaju systemy komputerowe ułatwiające prowadzenie sklepu online czy elektroniczny obieg faktur. Obieg elektroniczny w znaczny sposób ogranicza ilość czasu potrzebną do sfinalizowania czynności, a ponadto zapobiega generowaniu niepotrzebnych dokumentów w firmie. Wszystkie dokumenty są bowiem składowane w pamięci komputera, bądź na zewnętrznym serwerze. Jest to szczególnie przydatne gdy posiada się małe przedsiębiorstwo.


Dokumenty
Ulepszenie obiegu
Każda nowoczesna firma posiada oprogramowanie ułatwiające elektroniczny obieg faktur. Nie wszystkie oferowane opcje są jednak konieczne do prawidłowego działania obiegu. Niewielki sklep online nie będzie wymagał zaawansowanego oprogramowania. Obieg dokumentów w takiej firmie trwa bowiem mniej niż w sytuacji korporacji zatrudniającej bardzo wiele osób. Oznacza to, że możliwa jest rezygnacja z niektórych funkcji dawanych przez system, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń sieci , a co najważniejsze cenny czas. Każde oprogramowanie pozwala na skonfigurowanie swoich funkcjonalności na potrzeby właściciela firmy, dokumentacja załączana przez dystrybutora jest w tym procesie niezwykle przydatna.

Najlepsze systemy
Czołowym producentem oprogramowania ułatwiającego przepływ faktur w większych i mniejszych przedsiębiorstwach jest firma Kofax. Systemy sporządzane przez tę firmę są stosowane i poważane w firmach na całym świecie. W celu poznania oferty firmy, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „kofax partnerzy”. System partnerski pozwala ponadto na bezpieczne przesyłanie dokumentów pomiędzy firmami mającymi dostęp do tego oprogramowania. Dostęp do oprogramowania jest w całości darmowy, przedsiębiorca ma oprócz tego dostęp do darmowej pomocy technicznej, oraz bogatej dokumentacji technicznej. Tylko niektóre, bardziej zaawansowane możliwości programu są objęte opłatą (Efematic i automatyzacja faktur).
17/08/18, 06:30:21