Crowdfunding

W dzisiejszych czasach bardzo duża ilość czynności odbywa się za pośrednictwem sieci WWW. Sieć stała się w pewnym sensie alternatywną rzeczywistością, gdzie również odbywa się komunikacja, przeprowadza się transakcje i zawiera umowy. Bardzo często także właśnie w sieci umieszczane są rozmaite projekty i pomysły, nierzadko ciekawe. Dawniej najczęściej dobre pomysły ginęły z braku pieniędzy na ich wprowadzenie w życie. Można było tylko prosić właścicieli firm o wsparcie, z różnym efektem. W czasie urządzeń komputerowych i internetu tendencja ta uległa zmianie.
Utworzono bowiem charakterystyczne portale internetowe, przez które możliwe jest finansowanie projektów dowolnymi sumami pieniędzy przez dowolną liczbę ludzi. Pomyślność zależeć będzie tylko od tego, czy odwiedzającym stronę przypadnie do gustu dany pomysł. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Więcej treści

Systemy partnerskie i afiliacyjne- jak działają?

góra pieniędzy
Od kiedy sieć internetowa opanowała nasz świat, pojawiły się przed nami także rozmaite ścieżki samorealizacji. W rzeczywistości, siedząc w sieci, możemy robić już prawie wszystko. Mnóstwo osób decyduje się na kupowanie przez internet. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla zajętych ludzi, którzy nie mają czasu na przebywanie w kolejkach.


Jakiego rodzaju pomysły można finansować? W ten sposób wspomagane może być w zasadzie wszystko. Jeżeli określony projekt jest ciekawy lub dotyczy wynalazku wartego wprowadzenia w życie, na pewno będzie dostrzeżony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znaleźć można przeróżne rzeczy, od projektów muzycznych aż po dodatki do ubrań. Istotne jest, by pomysł był świeży i wnosił coś nowego. Elementy, które najchętniej i w największym stopniu były dofinansowane to w większości gry komputerowe. Popularna jest również muzyka. Często jest sytuacja, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący muzyk wydaje pierwszy album i zyskuje sławę. W ten sposób można czasami pomóc również zespołowi muzycznemu działającemu od dawna: przy pomocy finansowania społecznościowego grupie Marillion udało się wydać jedną z nowych płyt.

Kickstarter
Platformy do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na daną dziedzinę, przykładowo jedynie na filmy, lub też mieć charakter ogólny. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „crowdfunding” można uzyskać bardzo dużo rezultatów.

Na pewno jednak najbardziej znaną stroną tego rodzaju jest aktualnie Kickstarter. Jego zaletą jest to, że z jego użyciem można wspomagać pomysły bardzo różne, nie ma wyznaczonej dziedziny. Popularne dziedziny na tej stronie to na przykład sztuka, film, projekty muzyczne i gry komputerowe.