Plusy i minusy nauki języka rosyjskiego. Ważne informacje

Rosja to w dalszym ciągu potęga - polityczna, lecz także ekonomiczna. A więc można w sumie powiedzieć, iż filologia rosyjska w żadnym razie nie jest złym kierunkiem studiów. A w szczególności, że jęz. rosyjski to jeden z popularniejszych języków na kuli ziemskiej - porozumiemy się po rosyjsku w naturalnie Rosji, lecz także choćby w Kazachstanie. Można w sumie powiedzieć, iż filologia rosyjska jest przyszłościowym kierunkiem. Jeśli umiejętnie podejdziesz do studiów, kariery zawodowej, zapewne będziesz mógł, drogi filologu - przyszły, zarabiać całkiem spore pieniądze.
bandera rosyjska
Jak? Możesz choćby tłumaczyć polskie witryny internetowe - bądź odwrotnie. Rosyjskojęzyczny Internet to naprawdę wielu użytkowników, którzy z roku na rok się wzbogacają. Chociaż i tak należy solidnie podejść do tematu wejścia do rosyjskiego Internetu, ponieważ to stosunkowo skomplikowane. Możemy także na ten przykład tworzyć artykuły po rosyjsku. Jeżeli będą porządne, zapewne będziemy mieli klientów. Jednakże akurat w przypadku rosyjskiego największą kasę mamy możliwość uzyskać na tłumaczeniach. A wiem co piszę, bo w końcu sam jestem tłumaczem jęz. rosyjskiego - http://www.zelwak.pl/.

Zwłaszcza tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma okazję zarobić niemałe pieniądze. W wielkim błędzie są ludzie, którzy sądzą, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać dużych pieniędzy. Naturalnie nadal nie jestem jakimś krezusem finansowym, lecz fakty są takie, iż profesjonalny filolog, który uwielbia swój fach, toteż pracuje do późnych godzin, jest w stanie nieźle zarobić. Mam wielką nadzieję, że nieco przekonałem Ciebie. Choć tak czy siak zrobisz co zechcesz.


Więcej treści

Pozytywy i negatywy nauki języka rosyjskiego.

flaga rosji
Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju niechętnie poznawaliśmy język naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Było to oczywiście uwarunkowane politycznie. Z uwagi na to, że język rosyjski był we wszystkich szkołach obowiązkowy, stał się prędko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Tymczasem, to właśnie znajomość rosyjskiego umożliwiała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.

Zbyt często ludzie podążają utartą ścieżką - a więc przykładowo studiujemy angielski... Oczywiście filologia angielska ma sporo atutów, ale myślę, że w bardzo wielu przypadkach powinniśmy poszukiwać jakichś innych kierunków studiów. Zatem jak widzisz, generalnie filologia rosyjska to bardzo dobry kierunek studiów. Pomyśl jeszcze nad tym, lecz i tak wychodzę z takiego założenia, że studiowanie filologii rosyjskiej to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Absolutnie nigdy nie zmienię własnego zdania. W szczególności, że nie ma ładniejszego języka, niż rosyjski. Co do słuszności tej tezy naprawdę nie mam wątpliwości - ważny link.
Dodane przez: M.G.
18/06/22, 14:38:02