Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, staje przed istotnym wyborem - jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku pracy, który w minionych latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Jaki kierunek, w takim razie, warto studiować? Na pewno taki, który pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo (wynajem hotelu) studia. Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość uczelni daje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo rozszerzających ich zdolności i szanse na rynku pracy.

Więcej treści

Nowoczesne mieszkania w bliskim usytuowaniu stolicy, dzięki jakim będzie się prowadzić wygodne życie.

Kiedy chodzi o rynek nieruchomości w rejonie województwa mazowieckiego, to nie ulega zakwestionowaniu, iż najkorzystniej będzie zdecydować się na unowocześnione mieszkania w bliskim usytuowaniu miasta stołecznego Warszawa, dzięki jakim można wieść wygodne życie. To właśnie w tym miejscu będzie okazja poczuć się bardzo dobrze oraz znacząco podnieść standardy swojego egzystowania. Dlatego nikt nie musi się nad tym nawet zbyt długo namyślać, bo faktycznie okaże się to pomyślna opcja.


Wydział informatyki - informatyki - Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak [TAG=biura
podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i lokalnej.

Jeżeli omawiana w tym serwisie problematyka jest dla Ciebie interesująca, to ponadto sprawdź także podobne warte zerknięcia materiały!

Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna także cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię uczelni, a już za miesiąc możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.
19/09/04, 17:05:06