Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, staje przed istotnym wyborem - jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku pracy, który w minionych latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Jaki kierunek, w takim razie, warto studiować? Na pewno taki, który pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość uczelni daje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo rozszerzających ich zdolności i szanse na rynku pracy.

Więcej treści

Możliwości rozwojowe, korzyści finansowe oraz obawy płynące z decyzji o wyjeździe za granicę

praca niemcy z zakwaterowaniem
Ciekawych ofert pracy za granicą wydaje się być wiele. Doczekaliśmy czasów, kiedy to mamy możliwość samodzielnie zdecydować - gdzie i co chcielibyśmy robić.


Wydział informatyki - informatyki - Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak [TAG=biura
podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i lokalnej.

Jeżeli omawiana w tym serwisie problematyka jest dla Ciebie interesująca, to ponadto sprawdź także podobne warte zerknięcia materiały!

Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna także cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię uczelni, a już za miesiąc możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.
20/09/11, 07:18:10