Praca jako freelancer

Zagadnienie, które widzisz w temacie poniższego wpisu, jest niebywale istotne dla każdego absolwenta, który pragnie zarabiać jako informatyk. Należy od razu zaznaczyć, że praca na etacie i freelance mają solidne minusy i korzyści. Dalej wymienię pokrótce cechy tych modeli zatrudnienia.


internet
Informatyk na etacie nie musi martwić się o pensję. Systematycznie ma na konto przelewaną sumę. Pracodawca łoży za niego składki dla państwa – np. na NFZ. informatyk freelancer ma zdecydowanie gorszą sytuację. Kontrakt o dzieło nie zawiera w ogóle składek na zdrowie i emeryturę.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej transport krajowy danych na innych witrynach - znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Jego zarobki są niesystematyczne i zależą zwykle od farta. freelancer może ucieszyć się tym, że jego dochód jest opłacalniej opodatkowany. W sytuacji działalności twórczej (programy), 50% dochodu liczy się jako koszt uzyskania. Tak przewiduje aktualne prawo fiskalne i musimy trzymać nadzieję, że ten przywilej zostanie zachowany.


E-biznes, internet
Freelancera nie dotyczą stałe godziny etatu. Pracuje, kiedy sam zechce. Nie jest zmuszony wychodzić z domu, może komfortowo sobie usiąść przed własnym komputerem i nie przejmować się dress codem. Człowiek na akord jest zmuszany do meldowania się w biurze rano i jest permanentnie kontrolowany przez szefostwo.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem kliknij tu naczepy podkontenerowe i przeglądaj bez ograniczeń kolejne rzetelne posty.

Na domiar złego w znacznym odsetku firm nakazuje się konkretny ubiór. Stały nadzór nad postępami w pracy wykazuje jednak dużą korzyść. Programista freelancer może wpaść w kleszcze deficytu motywacji. Nie wszyscy potrafią sobie dać radę z ustaleniem prywatnego schematu pracy. Brak motywacji skreśla zatrudnienie jako freelancer. To smutna prawda, którą wszyscy są w stanie zrozumieć.


Za każdym razem, kiedy wklepujesz w Google zdania np. „praca programista albo „zatrudnię informatyka" dokładnie przeczytaj oferowaną umowę. Zastanów się, która z odmian wykonywania zawodu tobie podchodzi i nie wejdzie w konflikt z indywidualnymi predyspozycjami.
Treści źródłowe: Itkontrakt.pl
19/10/14, 07:06:11