Górskie wczasy

Pieniny
Każdy wybiera 2 ponadczasowe cele urlopowych podróży – góry i morze. Właściwie można znaleźć fanów którejś z tych alternatyw, są również tacy, którzy wskazują na obie albo wolą urlop nad jeziorem. Dzisiejszy tekst powstał dla tych osób, które pragną w tym roku spędzić wakacje w górach.

No i w w tym momencie rodzi się pytanie – które precyzyjniej góry? Polska jest tak specyficznie uformowana, że wszystkie pasma leżą na południu. Popatrzmy zatem na zachodnią stronę, gdzie znajdują się Sudety. To interesujący kierunek na urlop, goście znajdą tam dużo wypoczynkowych miejscowości do odwiedzenia – m.in. Karpacz oraz Radków. Te górskie rejony mają w sobie wiele malowniczych szlaków turystycznych. Jedynym mankamentem Sudetów jest to, że trudno poczuć tam klimat – sporo turystów twierdzi, że czuć tu sporo obcości.

Więcej treści

Zorganizowany transport osób do Niemiec

Podróże wzbogacają. To stare powiedzonko nie jest tylko wyświechtanym frazesem. Jeśli cały czas spędzamy w czterech ścianach swojego mieszkania, co tak naprawdę jesteśmy w stanie wiedzieć o świecie? Każda podróż to nowe, cenne doświadczenia. To także sposobność poznania wielu ciekawych ludzi, z którymi może nas złączyć wspaniała relacja. Wybierając się w nowe miejsca, nigdy nie wiemy, co na nas czeka za kolejnym zakrętem i to właśnie jest najbardziej ekscytujące.


Trochę na wschód leży Beskid Śląski i Mały, dużo atrakcyjniejsze rejony do zwiedzania. Zwolennikom sportów zimowych rekomendujemy wakacje w Wiśle, gdzie stoi wielkie muzeum naszego orła - Adama Małysza. Dobrze również spędzić parę dni w Żywcu, w którym stoi wspaniały pałac z obszernym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane
No w podróżach palcem po mapie naszego kraju dochodzimy do Tatr. Najbardziej znanym miaste w tym regionie jest Zakopane. Każdy uwielbia ten specyficzny miejscowy klimat, który jest kreowany przez bacowską kulturę. O ile pragniesz pojechać na urlop do tego miejsca, musisz jak najszybciej odnaleźć w sieci noclegi w Zakopanem (zobacz zakopane hotel z basenem ) jak na . To często wybierana przez turystów okolica, więc w przyszłości może być niełatwo zarezerwować hotel. Warto podkreślić, że do Zakopanego wpadają nie jedynie goście z Polski, lecz również zza granicy, przede wszystkim z Rosji.

Przy granicy z Ukrainą i Słowacją leżą Bieszczady, które charakteryzują się niesamowicie malowniczymi krajobrazami. Warto odwiedzić je zwłaszcza jesienią, kiedy można ujrzeć cudowną feerię barw.

Kiedy poszukujesz innej miejscowości. Przecież Kraków jest niedaleko Zakopanego.
Dodane przez: S.D.
19/04/12, 07:20:02