O nabyciu domu w Łodzi

Choć w zasadzie rynek mieszkań na obszarze Łodzi raczej nie jest tak mocno korzystny jak w np. Wrocławiu czy Warszawie, to jednak sam zakupiłem w owym mieście - przed kilkoma miesiącami, dwupokojowe mieszkanie. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam przeprowadzić się do Łodzi - w sumie mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne cenowo, iż najzwyczajniej w świecie opłaca się je kupić - jako inwestycję kapitału.
Według mnie Łódź będzie ciągle się rozwijać, co będzie powodować znaczny wzrost zapotrzebowania na nieruchomości. Oczywiście chodzi wyłącznie o te wspólnoty mieszkaniowe - a zakupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, które są położone w porządnych dzielnicach mieszkaniowych. Wiadomo, że w wielu przypadkach Łódź dla Polaków kiepsko się kojarzy: w wielu przypadkach ma to swoje uzasadnienie.

osiedla
Jednakże na spokojnie natrafisz na taką łódzką nieruchomość, która praktycznie pod wszystkimi względami sprawi, iż będziesz mógł umiejętnie zainwestować. W szczególności, że nierzadko łódzkie nieruchomości są wprost niesamowite. Niezmiernie odpowiadają mi mieszkania (zobacz ofertę: mieszkanie do remontu koszalin) w urokliwych kamienicach, w ostatnim czasie władze Łodzi robią dużo, aby wreszcie nie były straszydłami. A często niestety tak właśnie jest. Miejmy nadzieję, że jedno z największych miast Europy wreszcie odzyska dawny blask.
kuchnia
Należy także niejako przypomnieć, iż chcąc zainwestować w łódzkie nieruchomości powinniśmy przygotować się na to by wynająć je komuś. Łódź to ciągle ogromny ośrodek uniwersytecki, toteż zapewne jacyś żacy się znajdą. Nie ma większego sensu doprowadzać do tego, aby mieszkanie stało puste, bo jego amortyzacja to i tak względnie spory koszt. Trzeba zadbać o to, aby wszelkie czynsze albo wspólnota mieszkaniowa w Łodzi w każdym przypadku były opłacane w odpowiednim terminie. Pragnę zaznaczyć, że zasadniczo opłaty mieszkaniowe w akurat Łodzi nie należą do bardzo wysokich. No a przynajmniej w porównaniu z przykładowo Warszawą, Sopotem bądź Krakowem. Pamiętaj o tym.


Więcej treści

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Inwestycje, nieruchomości
Od końca minionego roku ceny mieszkań maleją. Analitycy uważają, że ten trend zachowa się przez znaczący czas, jest szansa, że nawet do 2013 roku. Analogicznie prezentuje się sytuacja na rynku domów jednorodzinnych. Tam gwałtowny krach wystąpił trzy miesiące temu i trwa cały czas. Czy jest to w takim razie najlepszy czas, by kupić sobie własne lokum? Wygląda na to, że tak, lecz może powinno się chwilę odwlec decyzję, by natrafić na opłacalniejsze oferty. Za kilka miesięcy niska sprzedaż mieszkań może spowodować następne obniżki cen.


Na koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby w żadnym wypadku nie podejmować beznadziejnych decyzji zakupowych. Czyli kupno nieruchomości w nieodpowiedniej lokalizacji - o takowe w Łodzi łatwo, według mnie jest z góry skazane na sromotną porażkę. Zakładając, że tak czy siak nie mówimy tutaj o mega atrakcyjnej ofercie.
19/09/24, 07:06:08