O nabyciu domu w Łodzi

Choć w zasadzie rynek mieszkań na obszarze Łodzi raczej nie jest tak mocno korzystny jak w np. Wrocławiu czy Warszawie, to jednak sam zakupiłem w owym mieście - przed kilkoma miesiącami, dwupokojowe mieszkanie. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam przeprowadzić się do Łodzi - w sumie mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne cenowo, iż najzwyczajniej w świecie opłaca się je kupić - jako inwestycję kapitału.
Według mnie Łódź będzie ciągle się rozwijać, co będzie powodować znaczny wzrost zapotrzebowania na nieruchomości. Oczywiście chodzi wyłącznie o te wspólnoty mieszkaniowe - a zakupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, które są położone w porządnych dzielnicach mieszkaniowych. Wiadomo, że w wielu przypadkach Łódź dla Polaków kiepsko się kojarzy: w wielu przypadkach ma to swoje uzasadnienie.

osiedla
Jednakże na spokojnie natrafisz na taką łódzką nieruchomość, która praktycznie pod wszystkimi względami sprawi, iż będziesz mógł umiejętnie zainwestować. W szczególności, że nierzadko łódzkie nieruchomości są wprost niesamowite. Niezmiernie odpowiadają mi mieszkania w urokliwych kamienicach, w ostatnim czasie władze Łodzi robią dużo, aby wreszcie nie były straszydłami. A często niestety tak właśnie jest. Miejmy nadzieję, że jedno z największych miast Europy wreszcie odzyska dawny blask.
kuchnia
Należy także niejako przypomnieć, iż chcąc zainwestować w łódzkie nieruchomości powinniśmy przygotować się na to by wynająć je komuś. Łódź to ciągle ogromny ośrodek uniwersytecki, toteż zapewne jacyś żacy się znajdą. Nie ma większego sensu doprowadzać do tego, aby mieszkanie (mieszkania od dewelopera wrocław) stało puste, bo jego amortyzacja to i tak względnie spory koszt. Trzeba zadbać o to, aby wszelkie czynsze albo wspólnota mieszkaniowa w Łodzi w każdym przypadku były opłacane w odpowiednim terminie. Pragnę zaznaczyć, że zasadniczo opłaty mieszkaniowe w akurat Łodzi nie należą do bardzo wysokich. No a przynajmniej w porównaniu z przykładowo Warszawą, Sopotem bądź Krakowem. Pamiętaj o tym.


Więcej treści

Czy opłaca się lokować gotówkę w nieruchomości w czasie kryzysu ?

Osiedle bloków
Zapaść gospodarcza nie jest czymś nowym. W dziejach świata nie raz gospodarka przechodziła przez czas zawirowań ekonomicznych. Miliarderzy tracili firmy, pracownicy etatowi lękali się o los najbliższych. Historia dowiodła, że w przeciągu dziejów zawsze były skuteczne te same instrumenty inwestycyjne. Otóż nieruchomości od wieków były stabilną lokatą kapitału, która dawała bezpieczeństwo.


Na koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby w żadnym wypadku nie podejmować beznadziejnych decyzji zakupowych. Czyli kupno nieruchomości w nieodpowiedniej lokalizacji - o takowe w Łodzi łatwo, według mnie jest z góry skazane na sromotną porażkę. Zakładając, że tak czy siak nie mówimy tutaj o mega atrakcyjnej ofercie.
18/11/03, 07:14:02