O nabyciu domu w Łodzi

Choć w zasadzie rynek mieszkań na obszarze Łodzi raczej nie jest tak mocno korzystny jak w np. Wrocławiu czy Warszawie, to jednak sam zakupiłem w owym mieście - przed kilkoma miesiącami, dwupokojowe mieszkanie. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam przeprowadzić się do Łodzi - w sumie mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne cenowo, iż najzwyczajniej w świecie opłaca się je kupić - jako inwestycję kapitału.
Według mnie Łódź będzie ciągle się rozwijać, co będzie powodować znaczny wzrost zapotrzebowania na nieruchomości. Oczywiście chodzi wyłącznie o te wspólnoty mieszkaniowe - a zakupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, które są położone w porządnych dzielnicach mieszkaniowych. Wiadomo, że w wielu przypadkach Łódź dla Polaków kiepsko się kojarzy: w wielu przypadkach ma to swoje uzasadnienie.

osiedla
Jednakże na spokojnie natrafisz na taką łódzką nieruchomość, która praktycznie pod wszystkimi względami sprawi, iż będziesz mógł umiejętnie zainwestować. W szczególności, że nierzadko łódzkie nieruchomości są wprost niesamowite. Niezmiernie odpowiadają mi mieszkania w urokliwych kamienicach, w ostatnim czasie władze Łodzi robią dużo, aby wreszcie nie były straszydłami. A często niestety tak właśnie jest. Miejmy nadzieję, że jedno z największych miast Europy wreszcie odzyska dawny blask.
kuchnia
Należy także niejako przypomnieć, iż chcąc zainwestować w łódzkie nieruchomości powinniśmy przygotować się na to by wynająć je komuś. Łódź to ciągle ogromny ośrodek uniwersytecki, toteż zapewne jacyś żacy się znajdą. Nie ma większego sensu doprowadzać do tego, aby mieszkanie (mieszkania od dewelopera wrocław) stało puste, bo jego amortyzacja to i tak względnie spory koszt. Trzeba zadbać o to, aby wszelkie czynsze albo wspólnota mieszkaniowa w Łodzi w każdym przypadku były opłacane w odpowiednim terminie. Pragnę zaznaczyć, że zasadniczo opłaty mieszkaniowe w akurat Łodzi nie należą do bardzo wysokich. No a przynajmniej w porównaniu z przykładowo Warszawą, Sopotem bądź Krakowem. Pamiętaj o tym.


Więcej treści

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Inwestycje, nieruchomości
Od ostatniego kwartału 2011 ceny powierzchni mieszkalnych maleją. Specjaliści uważają, że ten trend się utrzyma przez znaczący czas, jest szansa, że aż do następnego roku. Analogicznie wygląda ta kwestia na rynku willowym. Tam gwałtowny spadek zdarzył się 3 miesiące temu i widać go do dzisiaj. Czy mamy zatem najlepszy czas, by sprawić sobie własne cztery kąty? Wygląda na to, że tak, choć może powinno się chwilę się wstrzymać, by upolować lepsze okazje. Za kilka miesięcy niska sprzedaż mieszkań może spowodować powtarzające się spadki cen.


Na koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby w żadnym wypadku nie podejmować beznadziejnych decyzji zakupowych. Czyli kupno nieruchomości w nieodpowiedniej lokalizacji - o takowe w Łodzi łatwo, według mnie jest z góry skazane na sromotną porażkę. Zakładając, że tak czy siak nie mówimy tutaj o mega atrakcyjnej ofercie.
18/11/03, 07:14:02