Warto zatrudnić się w IT?

IT to angielski akronim od zwrotu „technologia informacyjna”. Branża ta jest bardzo rozległa i dotyczy wszystkiego co związane z urządzeniami komputerowymi, sieciami internetowymi oraz oprogramowaniem. Obecnie jeśli firma nie posiada strony WWW, uznaje się ją za niezbyt liczącą się na rynku. Informatyzacja organizacji i instytucji państwowych, zarządzanie oprogramowaniem spółek, czy naprawa urządzeń komputerowych daje wiele miejsc na rynku pracy. Dość wysokie płace są jedną z przyczyn, dla których studia informatyczne są jednymi z najczęściej wybieranych studiów z kierunków ścisłych. Analitycy rynku zatrudnienia są zdania, że zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii informacyjnej będzie ciągle rosło.

MSI Wind Top AE2210
Co po uczelni wyższej? Studenci informatyki zazwyczaj zaczynają pracę już w Czasie studiów. Dużo przedsiębiorstw potrzebuje niedrogiej i zdolnej siły roboczej do dorywczej pracy, na przykład przy tworzeniu programów mobilnych. Najbardziej poszukiwaną przez studentów pracą jest wypróbowywanie oprogramowania. W szczególności poszukiwaną jest praca testera gier komputerowych. Nie jest to jednak nieskomplikowana praca, tester (kontynuuj: link do ItKontrakt) wyszukuje błędy popełnione przez twórców i wprowadza poprawki. Na tym stanowisku oczekuje się więc zaawansowanej zdolności analitycznego myślenia, oraz bardzo dobrej znajomości podstawowych języków programowania. Dlatego do tej pracy częściej wybiera się osoby posiadające udokumentowane, najlepiej wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu oprogramowania.

Wielka korporacja najlepsza Badania rynku pracy pokazały, że korporacje działające w branży informatycznej bardzo dbają o zatrudnione w nich osoby. Darmowa stołówka, siłownia i stoły bilardowe w miejscu pracy, to tylko część udogodnień zapewnianych przez taką firmę. Korporacje informatyczne działają najczęściej w sektorze usługowym. Jedną z najczęstszych usług wykonywanych przez takie przedsiębiorstwa jest tzw. outsorcing it (odsyłam: - oferta). Outsorcing polega na przejęciu odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie sieci informatycznej firmy z zewnątrz.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku pokrewnego portalu? To właśnie w nim przeczytasz uzupełniające wiadomości dotyczące opisywanej tu kwestii.

Przedsiębiorstwa decydują się na tego typu rozwiązanie kiedy posiadanie swojego działu IT jest z różnych względów nierentowne. W takim wypadku skorzystanie z usług outsourcingowych jest najlepszym rozwiązaniem.


Więcej treści

Zdobądź wartościową pracę w IT

Zaginieni w sieci
Szeroko rozumiana branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i obecnie na pewno należy do zdecydowanie najważniejszych gałęzi całej współczesnej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, gdyż same związane z tym usługi odznaczają się bardzo dużym zróżnicowaniem i nierzadko pełnią bardzo istotną funkcję w życiu codziennym właściwie każdego z nas.
21/03/09, 07:25:19