Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz przystępował do egzaminu dojrzałości i nie wymyśliłeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się udać? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu – istnieje szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się prostsze.

Wygląda na to, że obecnie przyszłościowym kierunkiem jest informatyka.
laptop w firmie IT
Oferty pracy dla programisty (zobacz oferty pracy dla programistów w w mediach są bardzo liczne. Źródło jest znane – jest to poszukiwany przez ludzi z human resources fach. Informatyków poszukuje teraz wiele firm w Polsce.

Są to firmy z różnych dziedzin ekonomii – programista jest poszukiwani zwykle przez firmy robiące oprogramowanie, a także te szukające kogoś, kto stworzy dla niej wygodny program, który znacznie usprawni jej działanie. Jeżeli twoim celem jest praca w Oracle (praca w oracle w bądź innym światowym gigancie, powinieneś naprawdę mocno się starać.

Więcej treści

Dolnośląskie uczelnie prywatne niesamowicie rekomendowane

Studenci
Niezaprzeczalnie znakomitą opcją okazują się studia podyplomowe, jakie stają się przepustką do awansu. Jest to też szansa, którą każdy z nas po z której każdy może skorzystać. Z różnych powodów może się okazać, że rewelacyjnie sprawdzamy się w absolutnie innej dziedzinie niż moglibyśmy się spodziewać. Wiele kierunków, z propozycji jakich możemy skorzystać po ukończeniu swoich studiów, daje do dyspozycji również wiele możliwości. Jak je wykorzystamy – to już zależne jest od nas samych.


O ile wolisz studia humanistyczne, zadanie masz trudniejsze. Teraz w naszym kraju jest zbyt wielu socjologów i filozofów. Powinieneś dokładnie pogrzebać w ofertach oświatowych dobrych uczelni, by namierzyć te kierunki, które nie cieszą się tak wielką popularnością. Fajnym i rozwijającym wyborem mogą być studia lingwistyczne. Wybierz naukę jakiegoś rzadkiego języka. Zerkając na obecną sytuację geopolityczną, rozsądnym wyborem wydają się studia języków azjatyckich.

Nie zapominaj, że nie wolno spoglądać tylko na dzisiejszą sytuację rynku. Naukę skończysz po pięciu latach, do tego momentu dużo może ulec zmianie. Pamiętaj też, że nie każdy musi iść na uczelnię. Współcześnie uniwersytety są przepełnione. Produkują rzesze magistrów co roku – to oznacza, że dyplom nie ma takiego prestiżu, jak wcześniej. Może mądrzej jest wybrać się na jakieś szkolenia, by dostać prawdziwy zawód? A może rozsądnymrozwiązaniem okaże się rozwijanie swoich pasji? W końcu tak wielu potężnych ludzi to samoucy, którzy nie studiowali…
18/11/06, 07:17:01