Wady i zalety outsourcingu księgowości

Outsourcing księgowości to bardzo popularne i często niezbędne rozwiązanie w współczesnym biznesie. Spory odsetek przedsiębiorstw stawia na likwidację wewnętrznego działu finansowego i oddanie prowadzenia ksiąg wyspecjalizowanym biurom. Dowiedz się, jakie plusy i minusy może mieć taka decyzja i poznaj najważniejsze elementy, które musisz wziąć po uwagę dobierając zewnętrzną rachunkowość.
Księgowość, finanse
Wadą, która natychmiast przychodzi mi do głowy, to oczywiście konieczność powiększenia budżetu na rachunkowość. W końcu biura księgowe kosztują więcej, niż pojedynczy księgowi opłacani w firmie. Czy rzeczywiście?
podatki
Decydując się na outsourcing księgowości oszczędzamy na biurze dla pracowników. Dodatkowo nie musimy tracić dni na proces rekrutacji i kontrolę nad kadrami. To zadanie znajdzie się w gestii biura rachunkowego. A czas to pieniądz.

Więcej treści

{Najem sal konferencyjnych i komputerowych na Dolnym Śląsku|Organizujesz konferencję – wynajmij odpowiednią aulę|Jak poszukiwać auli szkoleniowych?

sala konferencyjna
Gdy mamy firmę zatrudniającą dużo pracowników najczęściej nie mamy opcji aby w naszym biurze znaleźć miejsce, w którym zmieszczą się wszyscy, lub nawet gdzie zmieści się więcej niż parę osób. Najczęściej po prostu nie ma takiej konieczności, bo sale konferencyjne w biurach są przeznaczone do spotkań z kontrahentami, czasem pracowników, które zazwyczaj nie są większe niż kilkanaście osób, bywa też, że czasem mają tam miejsce rozmowy rekrutacyjne.


Słabą stroną może okazać się także określone ryzyko, jeżeli wynajmiemy nierzetelne biura rachunkowe. Dlatego trzeba zawczasu dowiedzieć się, czy firma jest rzetelna i legitymuje się właściwymi certyfikatami. Kluczowa jest oczywiście licencja od ministerstwa. Bezzwłocznie zbadaj, czy firma wykupiła ubezpieczenie OC. To pewne zabezpieczenie przed stratami, wywołanymi przez ewentualne błędy biura rachunkowego. Po dokonaniu takiej kontroli dobrze jest zasięgnąć języka wśród innych firm i przeszukać internet by poznać opinie o określonym biurze księgowym. Najłatwiej zwyczajnie dopisać słowo „opinia” obok np. „obsługa księgowa w Warszawie” ( oferta fss-finanse.ploferta
Pieniądze, Euro
Pora na mocne strony. Obok wymienionej już oszczędności czasu i środków, outsourcing księgowości to pewność wysokiej jakości pieczy nad naszymi księgami. W zasadzie każde biuro zatrudnia profesjonalistów w tej dziedzinie i dba, by pracownicy trzymali wysoki poziom wykonywanych zadań. To wielka ulga dla zapracowanego właściciela biznesu, mającego na swych barkach szereg innych, ciężkich zmartwień.

Żeby wybrać dobre biuro finansowe, najlepiej wejść do internetu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, już wyjaśniam. Wklep w wyszukiwarkę frazy, które zawierają przedmiot poszukiwań i twoją miejscowość. Na pierwszych miejscach zwykle zobaczymy biura, które są najbardziej popularnym wyborem.


Sprawdź praktyczną ofertę na przykład: Outsourcing księgowości fss-finanse.pl w WarszawieOutsourcing księgowości w Warszawie.
Treści źródłowe: fss-finanse.pl
18/07/12, 03:49:02