Pozytywy i negatywy nauki języka rosyjskiego.

Jeszcze jakiś czas temu w naszej ojczyźnie niechętnie uczyliśmy się języka naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Było to oczywiście uwarunkowane politycznie. Z uwagi na to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, stał się szybko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Tymczasem, to właśnie jego znajomość zapewniała zrobienie zawrotnej kariery w każdym kraju Bloku Wschodniego.
A przez cały ten okres dyskryminowaliśmy języki naszych innych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie chcieliśmy brać ich na poważnie, tym bardziej, że mówiąc tylko po rosyjsku można się było swobodnie porozumiewać na terenie całego Związku Radzieckiego.

Więcej treści

Plusy i minusy nauki języka rosyjskiego. Ważne informacje

flaga rosji
Rosja to w dalszym ciągu potęga - polityczna, ale również ekonomiczna. Czyli można śmiało powiedzieć, iż filologia rosyjska nie jest niewskazanym kierunkiem studiów. A w szczególności, że jęz. rosyjski to jeden z popularniejszych języków na kuli ziemskiej - dogadamy się w języku rosyjskim w oczywiście Rosji, lecz także choćby na Ukrainie. Można powiedzieć, iż filologia rosyjska jest przyszłościowym kierunkiem. Jeżeli w dobrym stylu podejdziesz do studiów, kariery pracowniczej, zapewne będziesz miał okazję, drogi filologu - przyszły, zarobić spore pieniądze.


W jaki sposób? Mógłbyś choćby tłumaczyć polskie strony internetowe - lub odwrotnie. Rosyjskojęzyczny Internet to bardzo wielu użytkowników, którzy ciągle się bogacą. Chociaż i tak należy porządnie podejść do wejścia do rosyjskiego Internetu, ponieważ to raczej skomplikowane. Można również na ten przykład pisać teksty po rosyjsku. Jeżeli będą bardzo dobre, zapewne będziemy mieli nabywców. Jednakowoż akurat w przypadku rosyjskiego największą kasę możemy pozyskać na tłumaczeniu. A wiem co piszę, bo przecież jestem tłumaczem języka rosyjskiego - .

książka ukraińska
A przecież język ukraiński ma bogatą tradycję, również piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga posiadają swoich wielkich wieszczów narodowych i twórców literackich, dlatego nieporozumieniem jest wpychanie go do jednego worka z językiem rosyjskim.

Zwłaszcza tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma okazję zarobić spore pieniądze. W dużym błędzie są ci ludzie, którzy sądzą, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać dużych pieniędzy. Naturalnie nie jestem krezusem finansowym, ale fakty są takie, iż fachowy filolog, który bardzo lubi swój fach, toteż pracuje do późnych godzin, jest w stanie nieźle zarobić. Mam ogromną nadzieję, że trochę przekonałem Ciebie. Chociaż i tak i tak masz prawo do wyboru.

Uroda języka ukraińskiego to nie ostatni powód, aby się go uczyć. Z racji tego, że Ukraina to nasz sąsiad, rozwija się nasza relacja w sferze ekonomicznej, a także kulturalnej. Powoływane są liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Nasi biznesmeni robią z partnerami z Ukrainy wiele opłacalnych interesów. Z tego powodu tak ważna jest znajomość tego języka. Jeśli chcemy współpracować z Ukrainą, powinniśmy traktować ją jak poważnego partnera, który zasługuje na szacunek - można zobaczyć tutaj.

Stąd też tłumaczenia sprawdzony tłumacz przysięgły w Warszawie rosyjski są obecnie bardzo potrzebną usługą w tym środowisku. Dużo przedsiębiorstw, kompletując umowy dla swoich kontrahentów ze wschodu, musi korzystać z pomocy dobrego specjalisty, za które sporo płacą. Dlatego tłumacz języka rosyjskiego ma obecnie mnóstwo roboty. Jest to niewątpliwie niezwykle praktyczny zawód i warto się specjalizować w tym kierunku. Naturalnie, wymaga on dużego nakładu mozolnej i wytrwałej pracy, ale z pewnością ten trud prędko się zwróci. Najgorsze są pierwsze lata, kiedy trzeba przebić się przez konkurencję i zdobyć zadowolonych klientów. Tłumacz, który zdoła wyrobić sobie uznanie w tej branży, jest w stanie dyktować indywidualne warunki i ustalać wysokie stawki.
21/12/22, 17:01:06