Dlaczego powinno się sortować odpady?

Problematyka ekologii często przewija się w naszych środkach masowego przekazu a także dyskusji publicznej.


Psycholog


Organizuje się różnorodne kampanie społeczne i edukacyjne w liceach ewentualnie przedsiębiorstwach. Czy wymienione działania odnoszą oczekiwany rezultat?


Z pewnością. Z roku na rok podnosi się poziom świadomości naszego społeczeństwa odnośnie na przykład recyklingu www.lrg-lodz.pl/. Na rynku funkcjonuje niejeden skup surowców wtórnych łódź jest tego doskonałym przykładem. Miasto może poszczycić się bowiem calkiem obszerną „bazą” tego typu „punktów”. W polskich gospodarstwach powstaje przeszło 1,5 miliona ton odpadów rocznie. Szkło, plastik, papier, zużyty sprzęt elektroniczny - wymieniać można bez przerwy. Zdecydowaną większość z nich można ponownie przetworzyć i co za tym idzie wyraźnie ograniczyć zanieczyszczenie otoczenia. Dobrze byłoby zadbać nie tylko o Ziemię, lecz również środowisko pracy. Dotyczy to przede wszystkim dużych firm, które bardzo często generują tysiące różnorakich dokumentów podczas swojej działalności.


Więcej treści

Pomysł na rozwój dla dzieci po lekcjach

nauka gry na gitarze
Wszyscy ludzie, którzy posiadają dzieci nie chcą by ich pociechy spędzały cały wolny czas przez komputerem. A zdarza się tak, że w obecnych czasach dzieci dość często skupiają całą uwagę na bawienie się sprzętem elektronicznym, albo bezsensowne przeglądanie stron internetowych. Tak, więc dobrze zabrać dzieci na jakieś zajęcia. Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobrze sprawdzić, co oferuje nam szkoła, do której uczęszcza nasze dziecko.
1 2