Pomysł na firmę: wydawnictwo internetowe

E-biznes, internet
Od jakiegoś czasu można obserwować spadki rynku wydawniczego. Powodów tego zjawiska szuka się wśród nieduże liczby czytelników. Prawdą jest jednak to, że powstało zbyt dużo wydawnictw i niewielkich oficyn, że nawet dynamiczny rynek nie pomieści ich wszystkich. Wydatki na druk, w połączeniu z dystrybucją i oczywiście zarobkiem dla wszystkich to poważne sumy. Stąd też dobrym rozwiązaniem okazało się wydawnictwo internetowe.

Wirtualne książki Wydawca do niedawna mógł się kojarzyć tylko za zmęczonym brodatym panem, który tonie w oceanie książek i przy okazji kredytów. Walka o słowo drukowane ciągle się rozgrywa, a e-bookiistnieją trochę jako zakończenie epoki. Warto popatrzeć na nie jako na zdrową zmianę postaci książki, bo nie mają raczej szans na wyparcie odwiecznych woluminów mają małe – to po prostu alternatywa.

Więcej treści

Aukcje elektroniczne szansą na duże oszczędności.

Zakupy zza granicy
Pogłębiający się kryzys ekonomiczny i coraz trudniejsza konkurencja na rynku wymuszają na firmach znalezienia niespotykanych rozwiązań. Obecnie firmy muszą znajdować nie tylko klientów na swoje produkty czy usługi, ale również tańszych dostawców czy partnerów biznesowych, którzy dzięki pośrednictwu pomogą trafić do rozległej grupy odbiorców.


E-wydawnictwo jest jeszcze swieżym pomysłem i działa w świecie online i dzięki niemu. E-bookizdobywają popularność, zwłaszcza od momentu, gdy specjalne czytniki są dostępne dla zwykłych ludzi. Dobry projekt elektronicznej książki to sztuka, więc typografowie są naprawdę poszukiwani.
Pieniądze
Sprofilowane wydawnictwo Co najlepiej wydawać – to zwykły problem. Dobrze odkryć wolną lukę i wybrać odpowiednie miejsce na trudnym rynku wydawniczym. Zdobycie wiernego czytelnika nie jest proste, a zawężenie się do konkretnej literaturze mogłoby zaowocować wysoką jakością publikacji. Wydawnictwo, poszukujące twórców zagranicą, nabywa licencje na np. nieznane w Polsce opowiadania, może okazać się dochodowym biznesem.

Rozmienianie na drobne najczęściej powoduje chaos. Z całą pewnością poszukiwanie młodych talentów w literaturze fantasy może zaowocować odnalezieniem nieznanych pomysłów. Niektóre e wydawnictwapublikują na potrzebę twórców, czyli dają nadzieję tym, którzy wcześniej pisali tylko dla siebie.
Dodane przez: M.B
18/07/12, 10:41:15