Interesujące finansowe rozwiązanie, jakie w dłuższej perspektywie czasowej oferuje korzyści

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby, jeśli tylko to możliwe, nieco poprawić wygodę swojego życia. Nie mówimy tu o rewolucji, lecz myślimy tu o niedużej zmianie, która mogłaby być dodatkiem do naszej obecnej sytuacji.

metafora kredytu mieszkaniowego
Czasem do tego przydadzą się pieniądze, czasami bierzemy kredyty lub pożyczki. Jak zapewne wiadomo, takie rozwiązanie może nas dużo kosztować, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie jest rzeczą przyjemną. Istnieje jednak ciekawe rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przyniesie nam korzyści.

Jak wybudujemy dom to oczywiście po to, żeby zamieszkać w nim, to najwspanialsze co może nas spotkać – długa budowa i nagle można się już wprowadzić. Jest również inna korzyść, nieruchomość bowiem umożliwi zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt konsumencki.

Znakomita większość banków umożliwia zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą było powiedziane – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najkorzystniej, gdy prawnym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka z domem. Znacznie poważniejszym problem może być określenie hipoteki na gruntach, o przeznaczeniu innym, niż budowlane. Trudności sprawiają też na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć tego typu kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Warunki te dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia. Zobacz pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-dzialki.html)

Więcej treści

Co robić, by z niemałymi sukcesami rozwijać biznes?

stos pieniędzy
Bardzo dużo firm na niemałe problemy z tym, aby lepiej się rozwijać, poszerzać własną działalność. Z jakich powodów właśnie tak jest? No cóż, fakty są takie, że jedną z największych przyczyn takiego rzeczy są bez najmniejszego cienia wątpliwości pieniądze. Czyli prowadzimy gustowną restaurację, chcemy ją powiększyć o chociażby salkę, w której będą organizowane na przykład stypy, lecz na swoje nieszczęście nie możemy się rozwinąć, bo nie posiadamy pieniędzy. A więc w tym artykule należy pomyśleć co robić, aby mimo problemów, które są oczywiste w funkcjonowaniu biznesu, ze wszystkim sobie radzić.


Pewnikiem jest także warunek, iż kredytobiorca musi posiadać, lub współposiadać daną nieruchomość, choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie ma możliwości, aby zabezpieczyć się na nieruchomości osoby trzeciej. Następną trudnością może być również prowadzenie firmy przez osobę, która ubiega się o taki kredyt. Część banków może wtedy odmówić udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt na ratowanie własnej działalności gospodarczej. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne i nie biorą tej opcji pod uwagę. Autor pożyczki (zobacz smartvest.pl)
17/07/05, 16:30:01