Pupil w domu – jakim sposobem przyszykować się na przybycie nowego mieszkańca?

Odpowiednie przygotowanie jak też zabezpieczenie mieszkania jest równie istotne, niezależnie od tego, czy zamieszka w nim kiciuś czy pieseczek, który nie poznał jeszcze reguł obowiązujących go w nowiutkim środowisku.


książki na półce


Ze względu na wzmożoną ciekawość świata u pieseczków, mogą zetknąć się one z większą liczbą przypuszczalnych zagrożeń. Pamiętajmy jednakże, iż potrzeba badań nieznanego środowiska jest naturalnym postępowaniem każdego psa, niezależnie od jego wieku. Skontrolujmy zatem, czy przestrzeń w mieszkaniu jest bezpieczna dla nowiutkiego domownika. Z otoczenia, w którym będzie mieszkał czworonóg, powinniśmy wyeliminować niewielkie obiekty, jak przykładowo spinacze, kredki, kawałeczki papieru, zabawki dzieci, jakich połknięcie groziłoby zadławieniem. Kierujmy uwagę na obiekty niestateczne. Rozentuzjazmowany piesek z łatwością strąci nasz ukochany wazon zahaczając merdającym ogonkiem o niestabilny stolik bądź rozniesie w proch kolekcję porcelanowych figurek wpadając z rozpędem w regał, na jakim są ustawione. Nie zapominajmy także o niebezpieczeństwie uduszenia. Linki do zaciągania zasłon nie mogą wisieć luźno. Możesz przymocować je do ściany z pomocą taśmy samoprzylepnej lub podwiązać na tyle krótko, by znalazły się poza zasięgiem zwierzęcia. Trzeba także bardzo uważać na odsłonięte kable (sprawdź kable ze złączem usb c) elektryczne, które mogą zostać pogryzione. Kontrolujmy również dojście do okna, balkonu jak też schodków. Zobacz produkt .


Więcej treści

Nauka na Dolnym Śląsku

Wielu rodziców przyszłych studentów a także osób dorosłych stoi przed problemem wyboru dobrej uczelni. Na uczniów kończących szkoły średnie czekają nie tylko rodzime uczelnie ale także zagraniczne. Jak jak ujawniają rankingi edukacja na dolnym śląsku jest na wysokim.


Kup również żwirek drewniany dla kota, jeżeli nowym lokatorem ma zostać kotek.


Przygotujmy dwie miski - jedną na picie, drugą na jedzenie. Dobrym wyborem jest karma dla psów Bosch-.
18/07/30, 07:24:02