UX - kluczowa kwestia w e-commerce

Funkcjonujemy w czasach Internetu, gdzie liczy się atrakcyjność transmitowanych informacji Na przykład, strony internetowe budowane są w oparciu o odpowiednie reguły, jakie mają za zadanie stworzyć daną stronę możliwie najbardziej przyjazną użytkownikowi.


komputer, strona internetowa
Klient witryny internetowej ma odebrać możliwie najlepsze doświadczenie w trakcie wizyty danego adresu www. Podobnie ma się sprawa z odbiorcami aplikacji, programów i gier.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej bardziej precyzyjnych danych odnoszących się do analizowanego tutaj artykułu. Z pewnością jest on niezwykle ekscytujący.

Właśnie z takiej potrzeby zrodziło się zagadnienie user experience a samo UX praca stało się bardzo szybko jednym z głównych wyszukiwanych tematów w Internecie. Czym jednak właściwie zajmuje się User Experience? Jest to stosunkowo nowe zagadnienie a sam termin został ukuty przez naukowca Donalda Normana, który analizował znaczenie stwierdzenia, że decyzje podejmowane podczas procesu projektowania muszą być dokonywane w oparciu o potrzebyi pragnienia konsumentów.


Najogólniej rzecz biorąc UX to zestaw technik i reguł, jakimi posługują się specjaliści przy tworzeniu - czy to witryn internetowych czy też aplikacji na smartfony lecz także różnego typu produktów czy też usług. Można również nadmienić, iż user experience to emocje, jakie towarzyszą użytkownikowi w trakcie interakcji z aplikacją, programem komputerowym ale też innym produktem. Warto zauważyć, iż np.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli masz chęć zdobyć więcej informacji, odszukaj www (https://www.eccotravel.eu/boliwia/), które posiada równie fascynujące dane.

strony internetowe robią się coraz bardziej złożone ale także coraz atrakcyjniejsze dla użytkowników. Bez względu jednak na to, jak wiele zmieniło się w zakresie procesu twórczego, sukces witryny internetowej jest związany z oceną i emocjami użytkownika końcowego.


komputer, internauci
Szalenie istotne są tutaj takie tematy: “Czy konkretna witryna jest łatwa w użyciu”, “Czy jest funkcjonalna jak i czytelna?” - UX design skupia się na tym aby odpowiedź na wszystkie te pytania była twierdząca. Badania dotyczące emocji użytkownika końcowego w interakcji z przedmiotem są w stanie okazać się kluczowe przy budowaniu np. sklepu internetowego, jaki musi być skonstruowany w taki sposób ażeby zakup był łatwy jak i przyjemny. Dla terminu UX praca odnajdziemy dużą ilość ofert zatrudnienia gdyż dużo przedsiębiorstw skupia swoją uwagę na UX użytkownika końcowego w kontakcie z ich produktem bądź też usługą. Mamy również wiele firm, jakie parają się analizą UX na zlecenie wielkich koncernów.
20/06/07, 07:44:05