UX - kluczowa kwestia w e-commerce

Funkcjonujemy w czasach Internetu, gdzie liczy się atrakcyjność transmitowanych informacji Na przykład, strony internetowe budowane są w oparciu o odpowiednie reguły, jakie mają za zadanie stworzyć daną stronę możliwie najbardziej przyjazną użytkownikowi.


komputer, strona internetowa
Klient witryny internetowej ma odebrać możliwie najlepsze doświadczenie w trakcie wizyty danego adresu www. Podobnie ma się sprawa z odbiorcami aplikacji, programów i gier. Właśnie z takiej potrzeby zrodziło się zagadnienie user experience a samo UX praca stało się bardzo szybko jednym z głównych wyszukiwanych tematów w Internecie. Czym jednak właściwie zajmuje się User Experience? Jest to stosunkowo nowe zagadnienie a sam termin został ukuty przez naukowca Donalda Normana, który analizował znaczenie stwierdzenia, że decyzje podejmowane podczas procesu projektowania muszą być dokonywane w oparciu o potrzebyi pragnienia konsumentów.


Najogólniej rzecz biorąc UX to zestaw technik i reguł, jakimi posługują się specjaliści przy tworzeniu - czy to witryn internetowych czy też aplikacji na smartfony lecz także różnego typu produktów czy też usług. Można również nadmienić, iż user experience to emocje, jakie towarzyszą użytkownikowi w trakcie interakcji z aplikacją, programem komputerowym ale też innym produktem. Warto zauważyć, iż np. strony internetowe robią się coraz bardziej złożone ale także coraz atrakcyjniejsze dla użytkowników. Bez względu jednak na to, jak wiele zmieniło się w zakresie procesu twórczego, sukces witryny internetowej jest związany z oceną i emocjami użytkownika końcowego.


komputer, internauci
Szalenie istotne są tutaj takie tematy: “Czy konkretna witryna jest łatwa w użyciu”, “Czy jest funkcjonalna jak i czytelna?” - UX design skupia się na tym aby odpowiedź na wszystkie te pytania była twierdząca. Badania dotyczące emocji użytkownika końcowego w interakcji z przedmiotem są w stanie okazać się kluczowe przy budowaniu np. sklepu internetowego, jaki musi być skonstruowany w taki sposób ażeby zakup był łatwy jak i przyjemny. Dla terminu UX praca odnajdziemy dużą ilość ofert zatrudnienia gdyż dużo przedsiębiorstw skupia swoją uwagę na UX użytkownika końcowego w kontakcie z ich produktem bądź też usługą. Mamy również wiele firm, jakie parają się analizą UX na zlecenie wielkich koncernów.
18/06/21, 22:19:09