Czy opłaca się lokować gotówkę w nieruchomości w czasie kryzysu ?

Zapaść gospodarcza nie jest czymś nieznanym. W historii naszej planety nie raz gospodarka odczuwała czas zawirowań ekonomicznych. Miliarderzy tracili firmy, pracownicy etatowi martwili się o los najbliższych. Okazuje się jednak, że w minionych wiekach zawsze były skuteczne te same metody inwestycyjne. Otóż nieruchomości zawsze były pewną lokatą kapitału, która dawała poczucie bezpieczeństwa.
Budowa nowego osiedla
Warto w czasie kryzysu inwestować w nieruchomości, bo gwarantują one bezpieczeństwo inwestycji. Akcje czy obligacje nie dają tego komfortu. W czasie niepewności gospodarczej 2 narzędzia ekonomiczne zwyżkują, gdy inne idą w dół. Owymi narzędziami prócz nieruchomości są również metale szlachetne. I rzeczywiście obserwuje się obecnie wzrost cen złota i srebra. Człowiek, który kilka lat temu zainwestował w te metale, to teraz mógłby się cieszyć znacznym zyskiem. Obecnie ceny nieruchomości idą w dół. Wiele ciekawych informacji jest tu: Link.


Dlatego w tym momencie przyszedł dobry czas, by je nabyć po bardzo niskich cenach. Ludzie je sprzedają, bo nierzadko jest im potrzebna gotówka. W taki sposób tworzą się na rynku ciekawe okazje. Ekonomiści zapowiadają, że za niedługi czas ceny mieszkań wzrosną. Ma to związek z cyklami gospodarczymi, które nieustannie powracają w historii. Otóż obecnie metale szlachetne zwyżkują, lecz gdy osiągną swój najwyższy poziom, to ponownie zaczną iść w dół. Wtedy także ceny nieruchomości zaczną zwyżkować. Dlatego w tym momencie jest najlepszy czas do nabycia swojej nieruchomości (więcej info).


budowa
Apartamenty na sprzedaż Wrocław jawią się jako świetna okazja inwestycyjna - oferta apartamentów na sprzedaż z Wrocławia. Można dzięki ulokowaniu kapitału nie tylko uratować się przed nieuniknionym obniżeniem wartości środków płatniczych, ale również zadbać o przypływ pieniędzy. Przecież nabycie mieszkania we Wrocławiu umożliwia chociażby wynajem powierzchni użytkowej studentom, którzy przybywają z całej Polski. Gdy decydujemy się na nabycie mieszkania we Wrocławiu, to warto także zadbać o to, aby umożliwiało relaks na łonie natury. Mieszkanie z ogródkiem Wrocław jest świetną możliwością nie tylko nabycia własnego mieszkania, ale także zapewnienia sobie skrawka zieleni, który pozwoli uciec od wielkomiejskiego zgiełku.


Więcej treści

O nabyciu domu w Łodzi

Dom czy mieszkanie za milion
Choć w zasadzie rynek mieszkaniowy w Łodzi nie jest tak mocno atrakcyjny jak w przykładowo Wrocławiu czy Warszawie, to jednak sam kupiłem w owym mieście - kilka miesięcy temu, dwupokojowe mieszkanie. Zaznaczam, że nie planuję sprowadzić się do Łodzi - jakby nie patrzeć nieruchomości w Łodzi są na tyle korzystne finansowo, iż najzwyczajniej w świecie opłaca się je kupić - jako inwestycję.
18/06/22, 02:03:41