Co to jest leasing posiadłości i jakie są jego atuty?

Leasing nieruchomości to ogromnie słynne narzędzie skarbowe, jakie swoją renomą dorównuje kredytom. Z leasingu często korzystają firmy i przedsiębiorstwa, biorąc w leasing wozy służbowe albo sprzęt biurowy, rzadziej posiadłości. Niemniej jednak okazuje się to błędem, albowiem leasing posiadłości może okazać się niezmiernie korzystny.
LeasingLeasing (serwis) posiadłości zdoła dotyczyć różnego typu budynków. Wyróżniamy leasing mieszkań (zobacz dodatkowe informacje: ), obiektów handlowych, usługowych czy także gospodarczych. Leasing posiadłości przypomina nieco umowę najmu - właściciel konkretnego lokalu, czyli leasingodawca, umożliwia odbiorcy, inaczej leasingobiorcy, użytkowanie nieruchomości w zamian za pewne wyznaczone opłaty. Niemniej w przypadku leasingu istnieje sposobność przeniesienia prawa własności lokalu, a w razie umowy najmu nie. Przeniesienie prawa własności jest zależne od modelu leasingu. W wypadku leasingu operacyjnego, nieruchomość można kupić dopiero po zakończeniu umowy, a w leasingu finansowym zachodzi to w chwili podpisania umowy.
dom


Bezsprzecznie leasing na nieruchomość posiada mnóstwo zalet. Jest on sporo mniej skomplikowany niż dostanie kredytu hipotecznego, dodatkowo leasing cechuje także krótki czas czekania na wydanie decyzji. Umowa leasingowa nie ma także wpływu na zdolność kredytową, gdyż nie jest to zobowiązanie do spłaty. O leasing na nieruchomość możemy więc starać się prędzej i swobodniej. Mnogość przedsiębiorstw oferuje posiadłości w leasing, wskutek tego pole manewru także jest bardzo szerokie.

Więcej treści

Wybieramy miejsce na biuro

W naszych czasach, jeżeli mamy poważną działalność, musimy bezwzględnie posiadać własne biuro. Nie uciekniemy od tego wydatku. Wielu niedoświadczonych właścicieli firm bez wątpienia nie wie, jak istotny jest posiadanie własnego biura. Jest to istotny chwyt marketingowy. Jest to przecież nie jedynie przestrzeń, w której zamierzamy wykonywać swoją pracę, ale także wnętrze, w którym będą nas odwiedzać przyszli kontrahenci i nabywcy. Profesjonalne biuro musi być jeszcze jedną naszą wizytówką- musi nas odpowiednio reprezentować.


Dodatkowe informacje sprawdzisz na stronie: Broker Leasingu Nieruchomości.

Bezsprzecznie bez większych problemów uda nam się odszukać dobrą nieruchomość, jaką chcielibyśmy wziąć w leasing. Potężną wartością jest także przeniesienie prawa własności o czym wspomnieliśmy już nieznacznie wcześniej. Przedsiębiorcy, którzy biorą posiadłość w leasing, odnoszą korzyści także w kwestiach podatkowych. W kosztach podatkowych mogą odnaleźć się przykładowo raty leasingowe, które zmniejszają podwalinę opodatkowania, dzięki czemu biznesmen opłaca mniejszy podatek dochodowy.
19/01/03, 07:29:02