Mural - reklama z czynnikiem artystycznym

Co to jest mural? Etymologicznie nazwa czerpie się z języka hiszpańskiego. Oznacza monumentalne malowidło, zrealizowane na ścianie budynku.


Pierwotnie funkcjonował on jako czysta działalność artystyczna, wyrażał cele a także wyobrażenia autora.


Obecnie artystyczne malowanie ścian częstokroć jest środkiem masowego przekazu, jednak często artystom udaje się dokonać syntezy sztuki a także marketingu . rozwój outdooru w naszej ojczyźnie przypada na lata 90-te XX w. Na wyjątkową uwagę zasługuje jedna z jego rodzai, zatem mural, po którą coraz to nagminniej sięgają realizatorzy kampanii reklamowych. Nie oznacza to jednak, że w minionych dekadach nie występował. Jego historia sięga już okresu II Wojny Światowej, w czasie której był jedną z niewielu opcji łączności. Konspiracyjna młódź wykorzystywała mury domów jako przekaz informacji. Za przykład posłużyć może Znak Polski Walczącej, jaki zagrzewał młodych Polaków do walki. Symbol ów komunikował głęboką zawartość, przy jednoczesnym użyciu prostej formy.
Więcej treści

Poczucie bezpieczeństwa w trasie - kwestia, która winna być najistotniejsza dla każdego kierowcy

problem
Obecnie zdecydowana większość osób posiada własne samochody osobowe i może dzięki nim znacznie sprawniej funkcjonować codziennie.


W dzisiejszych czasach promocja stała się nieodłącznym elementem otaczającego nas krajobrazu. Agencje marketingowe, przygotowujące akcje reklamowe konkretnego wyrobu, stoją przed wielkim wyzwaniem by podołać oczekiwaniom reklamodawcy i pozyskać ewentualnego klienta. Jesteśmy generacją, która posługuje się głównie zmysłem wzroku. Dziś słowo przegrywa walkę z dominującą sferą obrazu.


Rezultatem są nowoczesne murale reklamowe, które przekazują nabywcy przekaz z pomocą niebanalnej grafiki . Dzięki atutom artystycznym jak i dużemu rozmiarowi w skuteczny sposób trafiają do mas i niejednokrotnie zwracają uwagę na społeczne problemy.
18/08/29, 15:44:02