Mural - reklama z czynnikiem artystycznym

Co to jest mural? Etymologicznie nazwa czerpie się z języka hiszpańskiego. Oznacza monumentalne malowidło, zrealizowane na ścianie budynku.


Pierwotnie funkcjonował on jako czysta działalność artystyczna, wyrażał cele a także wyobrażenia autora.


Obecnie artystyczne malowanie ścian częstokroć jest środkiem masowego przekazu, jednak często artystom udaje się dokonać syntezy sztuki a także marketingu . rozwój outdooru w naszej ojczyźnie przypada na lata 90-te XX w. Na wyjątkową uwagę zasługuje jedna z jego rodzai, zatem mural, po którą coraz to nagminniej sięgają realizatorzy kampanii reklamowych. Nie oznacza to jednak, że w minionych dekadach nie występował. Jego historia sięga już okresu II Wojny Światowej, w czasie której był jedną z niewielu opcji łączności. Konspiracyjna młódź wykorzystywała mury domów jako przekaz informacji. Za przykład posłużyć może Znak Polski Walczącej, jaki zagrzewał młodych Polaków do walki. Symbol ów komunikował głęboką zawartość, przy jednoczesnym użyciu prostej formy.


suszarka


Więcej treści

Jakie są popularne usługi IT dla przedsiębiorców

sii, serwery, outsourcing it
Rozmaite rozwiązania informatyczne odgrywają aktualnie niesamowicie wręcz ważną rolę w wielu firmach, bez względu na to, o jakiej dokładnie branży akurat mówimy. Nie można jednak się temu dziwić, ponieważ takie rzeczy po prostu są w stanie w znacznym stopniu usprawniać jakąkolwiek działalność tego typu i ułatwiać zarządzanie poszczególnymi jej elementami. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że same rozwiązania tego typu odznaczają się obecnie znacznym zróżnicowaniem, więc w niektórych przypadkach bez fachowej pomocy najzwyczajniej nie będziemy w stanie w pełni z nich korzystać. Na szczęście jednak istnieje obecnie bardzo wiele rozmaitych usług stworzonych właśnie dla firm zainteresowanych korzystaniem z takich właśnie rzeczy.


W dzisiejszych czasach promocja stała się nieodłącznym elementem otaczającego nas krajobrazu. Agencje marketingowe, przygotowujące akcje reklamowe konkretnego wyrobu, stoją przed wielkim wyzwaniem by podołać oczekiwaniom reklamodawcy i pozyskać ewentualnego klienta. Jesteśmy generacją, która posługuje się głównie zmysłem wzroku. Dziś słowo przegrywa walkę z dominującą sferą obrazu.


Rezultatem są nowoczesne murale reklamowe, które przekazują nabywcy przekaz z pomocą niebanalnej grafiki . Dzięki atutom artystycznym jak i dużemu rozmiarowi w skuteczny sposób trafiają do mas i niejednokrotnie zwracają uwagę na społeczne problemy.
22/12/07, 07:33:04