Czym się zajmuje kierownik utrzymania ruchu? Jakiego typu powinien mieć umiejętności, co powinien umieć? O czym pamiętać?

Kierownik utrzymania ruchu ma bardzo ważną pracę, przede wszystkim odpowiada za zagwarantowanie ciągłości funkcjonowania maszyn, ale też właściwego ruchu linii produkcyjnej.


Tego rodzaju osoba zawsze odnajdzie zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, w jakich najistotniejsze jest monitorowanie przebiegu prac, odpowiednie, niezakłócone funkcjonowanie urządzeń. Powinien również tworzyć raporty dla przełożonych o tym, jak wszystko się prezentuje oraz działa.


Kierownik utrzymania ruchu kreuje szereg powtarzalnych zadań, które muszą przyczyniać się do bardziej udanej, bardziej efektywnej pracy.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć ten artykuł. Jeżeli masz chęć na nowe, to kliknij link kurs kpp lublin i przejdź do następnej strony.

Można do nich zaliczyć zarządzanie podległym zespołem, jak również organizowanie pracy, kontrola wykonywania zadań. Ma dość dużą odpowiedzialność za podległy park maszynowy, monitoruje ponadto infrastrukturę techniczną, tworzy harmonogram technicznych przeglądów, tworzy plan naprawy maszyn jak i linii produkcyjnych.


kierownik utrzymania ruchu


Jeśli planujemy tak pracować, to musimy mieć wykształcenie wyższe techniczne, niewykluczone jednakże, iż wystarczające jest nawet średnie, ale musi być techniczne. Identycznie konieczna jest wiedza na temat maszyn, które stosowane są w danym przedsiębiorstwie, jak również znajomość tego rodzaju technicznych obszarów, jak elektryka, pneumatyka czy mechanika.


Więcej treści

Jak efektywniej zarządzać własnym czasem?

szkolenie
Chociaż gdzieś przeczytałem, że czasu nigdy nie można kupić, to generalnie nie do końca się zgadzam z takową tezą. W końcu faktycznie doby nie możemy wydłużyć, lecz jak najbardziej możemy skuteczniej zarządzać własnym czasem, spowodować, że zrobimy sporo więcej, a do tego będziemy mieć więcej wolnego czasu. Można powiedzieć, iż tracenie czasu jest w zupełności bezsensowne. Trzeba w jakiś sposób walczyć z tym. W szczególności, że ma się tylko jedno życie. Sam nie wiem jak Ty, ale ja nie wierzę w reinkarnację!


Bardzo dobrze widziane jest również doświadczenie na stanowisku mającym związek z techniczną organizacją produkcyjnych procesów.


Oczywiście przydaje się także angielski, zwłaszcza w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Nierzadko o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie opinii. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury zbliżonego tekstu.

Bardzo dobrze jak osoba na tym stanowisku potrafi pracować pod presją czasu oraz bez przerwy pragnie się rozwijać.
20/03/31, 07:40:03