Przenośnik z łańcuchów a także podajnik kubełkowy - a wiec, co połącza pierwsze z drugim

Co to bywa podajnik kubełkowy - w jakiego typu dziedzinie gospodarki się jego używa i jakie bywa jego zadanie? A przenośnik łańcuchowy? Do jakich rzeczy się go używa oraz co ma wspólnego z wspomnianym podajnikiem kubełkowym? To wszystko i jeszcze więcej bez problemu znajdziesz w naszym nowym felietonie!


Nasz napisany dzisiaj temat zaczniemy od określenia: podajnik kubełkowy, którego możemy znaleźć wewnątrz sieci również pod takiego typu nazwami jak: podnośniki kubełkowe (skomentuj to), czy też przenośniki kubełkowe. Niezależnie od nazewnictwa używamy je w gospodarce rolnej, gdzie przeznaczeniem ich jest przenoszenie w kierunku pionowym wszystkich gatunków nasionek a także materiałów typu sypkiego, razem z biomasą. Tego rodzaju sprzęty są robione całe z blachy ocynkowanej, o bardzo wysokiej jakości. Wszystkie ich elementy są łączone wraz z pomocą połączeń śrubowych, które upraszczają montaż i przeglądy. Jakie rzeczy jednakże łączy je z przenośnikami z łańcuchów? Już objaśniamy!


PROMUS Katowice Sp. z o.o.
Przenośnik łańcuchowy jest przeznaczony do przenoszenia elementów o wysokiej masie. Używany do przedsiębiorstw produkcyjnych, hurtowni, czy też obiektów typu magazynowych, jak łatwiutko się domyśleć, również bywa stosowany przy maszynerii, która ma w posiadaniu w sobie wspomniany podajnik kubełkowy - źródło oryginału. Złączenie obydwu tych elemencików, wytwarza silne oraz trudne "do zdarcia" maszynki, które to same się uzupełniają.
1 2