Uraz w pracy w Anglii

Bardzo dużo obywateli Polski obecnie wyjeżdża w poszukiwaniu zatrudnienia za granicę. Jednym z nagminnie wybieranych miejsc jest Anglia. Obecnie w Anglii i Irlandii jest tak dużo obywateli polskich, że są tam całe dzielnice, gdzie mieszkają wyłącznie Polacy. Ludzie wyjeżdżają w większości przypadków w nadziei na wyższe płace niż w kraju. W wielu przypadkach faktycznie udaje się dostać dogodną pracę. Osobną sprawą jest natomiast to, czy uda się którąś część zysków zaoszczędzić i przywieźć do kraju.
Wypadek
Jak jest wiadome, w Wielkiej Brytanii są kompletnie odmienne przepisy prawne niż w Polsce. Ma to miejsce także w przypadku przepisów regulujących sprawy pracy. Obywatele Polski zatrudnieni na terenie Anglii podobnie jak wszyscy ulegają czasami wypadkom. Różnego rodzaju nieprzyjemne i groźne wypadki mogą zdarzyć się w każdym zakładzie. Istnieje sporo źródeł informacji, w których uzyskuje się wiedzę na temat zachowania się w tego rodzaju przypadkach. Na przykład po wyszukaniu w Internecie frazy „wypadek w pracy w anglii” uzyskuje się sporo rezultatów z witryn o charakterze poradników.

Przed wyjechaniem do pracy za granicę

Więcej treści

Jak szkoły wyższe przygotowują żaków do przyszłego podjęcia zatrudnienia?

studenci, zajęcia
Obecnie na wszystkich Uniwersytetach istnieje inicjatywa doradztwa zawodowego. Niektórzy nie zdają sobie co gorsza sprawy jak pożyteczna bywa takiego typu inicjatywa.


Wyjeżdżając do któregokolwiek kraju w celach zarobkowych lub innych na pierwszym miejscu należy pamiętać, by zaznajomić się wcześniej z obowiązującymi tam prawami. Oczywiście nikt nie wymaga kompleksowej wiedzy na temat wszystkich przepisów.

Jeśli ta problematyka Cię intryguje, bez zwłoki kliknij ten odnośnik! Opublikowana w tamtym miejscu oryginalna publikacja (http://account-pl.eu/) na pewno także Cię zaintryguje.

Dobrze jest jednak przeczytać przynajmniej te przepisy, które mają osobę wyjeżdżającą obowiązywać. Mowa tu przykładowo o prawie związanym z pracą, jak również z rozmaitymi zadośćuczynieniami. Należy to uczynić szczególnie w sytuacji, gdy nie zna się języka w takim stopniu, by być w stanie samodzielnie zadbać o swoje prawa za granicą

Po wypadku

Gdy już wydarzy się wypadek w miejscu zatrudnienia, przede wszystkim nie wolno tego ukrywać. Dużo osób nie przyznaje się do tego, że zdarzył się wypadek, w wyniku czego później niełatwo jest dostać odszkodowanie. W przypadku takich wypadków, które nie ograniczają zdolności do ruchu i rozmawiania, należy najpierw powiadomić kierownika. Niezwykle ważne jest uzyskanie pomocy lekarskiej. Może to być pomocne nie tylko w wyzdrowieniu lub zdiagnozowaniu urazu, ale także w uzyskaniu fachowej opinii dotyczącej skutków urazu. Odszkodowania UK zasądzane są stosunkowo często, zwłaszcza jeśli uraz powstaje w wyniku zaniedbania reguł bezpieczeństwa przez danego pracodawcę.
22/07/06, 07:29:07