Uraz w pracy w Anglii

Bardzo dużo obywateli Polski obecnie wyjeżdża w poszukiwaniu zatrudnienia za granicę. Jednym z nagminnie wybieranych miejsc jest Anglia. Obecnie w Anglii i Irlandii jest tak dużo obywateli polskich, że są tam całe dzielnice, gdzie mieszkają wyłącznie Polacy. Ludzie wyjeżdżają w większości przypadków w nadziei na wyższe płace niż w kraju. W wielu przypadkach faktycznie udaje się dostać dogodną pracę. Osobną sprawą jest natomiast to, czy uda się którąś część zysków zaoszczędzić i przywieźć do kraju.


Wypadek
Jak jest wiadome, w Wielkiej Brytanii są kompletnie odmienne przepisy prawne niż w Polsce. Ma to miejsce także w przypadku przepisów regulujących sprawy pracy. Obywatele Polski zatrudnieni na terenie Anglii podobnie jak wszyscy ulegają czasami wypadkom. Różnego rodzaju nieprzyjemne i groźne wypadki mogą zdarzyć się w każdym zakładzie. Istnieje sporo źródeł informacji, w których uzyskuje się wiedzę na temat zachowania się w tego rodzaju przypadkach. Na przykład po wyszukaniu w Internecie frazy „wypadek w pracy w anglii” uzyskuje się sporo rezultatów z witryn o charakterze poradników.

Przed wyjechaniem do pracy za granicę

Wyjeżdżając do któregokolwiek kraju w celach zarobkowych lub innych na pierwszym miejscu należy pamiętać, by zaznajomić się wcześniej z obowiązującymi tam prawami. Oczywiście nikt nie wymaga kompleksowej wiedzy na temat wszystkich przepisów.

Jeśli ta problematyka Cię intryguje, bez zwłoki kliknij ten odnośnik! Opublikowana w tamtym miejscu oryginalna publikacja (http://account-pl.eu/) na pewno także Cię zaintryguje.

Dobrze jest jednak przeczytać przynajmniej te przepisy, które mają osobę wyjeżdżającą obowiązywać. Mowa tu przykładowo o prawie związanym z pracą, jak również z rozmaitymi zadośćuczynieniami. Należy to uczynić szczególnie w sytuacji, gdy nie zna się języka w takim stopniu, by być w stanie samodzielnie zadbać o swoje prawa za granicą

Po wypadku

Gdy już wydarzy się wypadek w miejscu zatrudnienia, przede wszystkim nie wolno tego ukrywać. Dużo osób nie przyznaje się do tego, że zdarzył się wypadek, w wyniku czego później niełatwo jest dostać odszkodowanie. W przypadku takich wypadków, które nie ograniczają zdolności do ruchu i rozmawiania, należy najpierw powiadomić kierownika. Niezwykle ważne jest uzyskanie pomocy lekarskiej. Może to być pomocne nie tylko w wyzdrowieniu lub zdiagnozowaniu urazu, ale także w uzyskaniu fachowej opinii dotyczącej skutków urazu. Odszkodowania UK zasądzane są stosunkowo często, zwłaszcza jeśli uraz powstaje w wyniku zaniedbania reguł bezpieczeństwa przez danego pracodawcę.
20/07/30, 07:44:04