Jednym z zadań ludzkości jest zdobywanie wiedzy. To niezwykle istotne, jeśli chcemy rozwijać się jako ludzie

Całe życie się czegoś uczymy, nie ma od tego odstępstwa. Każdy z nas, choćby nie chciał bierze w tym udział. Posiadane informacje nas wzbogaca, ale też ułatwia życie. Nic dziwnego w tym, że osoby o najwyższym IQ radzą sobie świetnie z wieloma rozmaitymi trudnościami.
pracownicy
Po prostu, mądry człowiek może więcej zyskać, dzięki możliwościom jakie daje jego umysł, jest otwarty na zmiany w życiu, na przyswajanie nowych informacji. To bardzo ważne dla każdego z nas.

Więcej treści

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w mieście Sucha Beskidzka - oferta edukacyjna

Absolwenci, studia
WSTiE w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako uczelnia niepubliczna. Szeroka oferta edukacyjna , a także bardzo wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że bardzo szybko zdobyła renomę wśród studentów, zostając liczącym się ośrodkiem edukacji.


Zdobywamy wiedzę już od dziecka. Właśniejak jesteśmy mali wtedy przyswajamy najwięcej informacji. Nasze mózgi są w tych wczesnych latach bardzo otwarte, nastawione na naukę. W późniejszych latach ta samoistna predyspozycjatraci na swoich umiejętnościach, gdyż mózg już nie jest tak dobrze przygotowany do pozyskiwania nowej wiedzy, więc musimy go do tego trochę zachęcić. A jak to zrobić? Oczywiście dawkując mu coraz to nową wiedzę. Wiedzą o tymbiznesmeni. Oni oni co chwilę chłoną nową dawkę wiedzy, czy to dotyczących zatrudnionego personelu, na przykład rezerwy pracownicze czy bardziej związane z zagadnieniem opcji menadżerskich.

menadżer
Oczywiście, że nie o to tu tylko chodzi. Uczymy się w szkole, robimy kursy, robimy studia podyplomowe, dzięki którym zdobywamy więcej informacji. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest na przykład tak zwany Uniwersytet trzeciego wieku. Naukę pobierają tam osoby dojrzałe wiekiem, którzy wyrażają pogląd – słusznie zresztą – że wiedza jest najważniejsza i że opłaca się uczyć w każdym wieku.

Takie osoby są wręcz głodne tej wiedzy, dlatego z przyjemnością partycypują w takich inicjatywach. Bardzo dużo rzeczymożemy też się dowiedzieć od naszych pociech. Jako rodzice wiemy, jakie pytania i jak często potrafią zadawać.

To ciągłe drążenie tematu obliguje nas do podjęcia wysiłku umysłowego. Takie ćwiczenie umysłu jest bardzo dobra dla w pełni ukształtowanego, dojrzałegoumysłu, który twierdzi, że nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Powinniśmy cieszyć się na te pytania, gdyż utrzymują one nasz mózg w dobrym stanie, a to przedłuża nasze życie. To tak jak z ciałem, jeśli je zaniedbamy zacznie słabnąć, jeśli będziemy trenować będziemy mieć lepsza sylwetkę. I będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem.
19/10/04, 07:27:04