Zakładamy spółkę z.o.o.

Oto prosty przewodnik, w którym w kilku punktach opiszę, co należy zrobić, by założyć spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może objąć kilka tygodni, jednak znacznie skróci się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.
prawo - książki


Na początku należy sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego niezbędna jest naturalnie asysta notariusza. W dokumencie zawieramy najpotrzebniejsze dane o firmie i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Po drugie, należy zadeklarować kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Po trzecie, biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w terminie do pół roku od podpisania umowy trzeba złożyć umowę spółki, dokumenty rejestrowe i potwierdzenie wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się pamiętać także o wykazie wspólników i ich danych osobowych. W następnej kolejności przychodzi czas na uregulowanie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od początku roku firmę można zarejestrować przez internet, lecz związane jest to z obowiązkiem posiadania podpisu elektronicznego.

Jak już napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno wydatnie uprościć pomoc prawników. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic potrafią wypełnić formalności tylko w parę dni. Dodatkowo oferują spisanie umowy, co pozwala wystrzec się wszelkich niedociągnięć i problemów związanych z spisywaniem tak ważnego aktu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych wiąże się z pewnym kosztem, ale jest to nic porównując z korzyściami, jakie otrzymamy. Aby znaleźć właściwe biuro, trzeba tylko wystukać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” albo kancelaria (zobacz http://winski.pl/prawo-autorskie.html) prawna GMlegal z Katowic (oczywiście, miasto trzeba określić pod siebie) i wyskoczy nam duża liczba sugestii.
21/03/03, 07:30:16