Co jest najważniejsze w bankowości dla klientów indywidualnych?

Obecnie żeby przyciągnąć klientów, banki prześcigają się w ofercie dla jednostkowych klientów. Oferta indywidualnych kont bankowych zmienia się z dużym tempem, aktualnie rachunki są coraz tańsze lub nawet darmowe, a oferta elementów dodatkowych jest faktycznie bardzo duża.
Działanie banków w zdobywaniu klienta opiera się na tym, by zyskać jego przywiązanie dobrą ofertą podstawową a następnie zaoferować mu inne produkty: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: na stronie
monety przy śwince
Badania pokazują bowiem, że klient mający rachunek w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest trochę mniej atrakcyjna niż w konkurencyjnych bankach.

Zaufanie jest podstawą Zasadnicza oferta kont indywidualnych może się jawić jako nieopłacalna dla banku – nie dość, że prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne, to jeszcze znaczna liczba banków dysponuję programami lojalnościowymi i zwraca jakąś część wartości transakcji dokonanych on-line. Poprzez takie działania banki > przejdź do strony https://tepozyczki.pl dobre źródło informacji chcą zdobyć zaufanie, w szczególności młodych klientów, którzy nie są jeszcze zapożyczeni. Realne pieniądze bank zarabia bowiem udzielając drobnych pożyczek i kredytów, szczególnie tych na kupno domu. Dla banku jest to bowiem stały dopływ środków finansowych w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych. Poza tym, osoba związana z bankiem umową kredytową mniej chętnie będzie myśleć nad zmianą banku, nawet w przypadku gdy inna oferta jest atrakcyjniejsza
.

Więcej treści

Oferty banków

wypłacanie pieniędzy z bankomatu
We współczesnym świecie coraz mniej jest ludzi, którzy nie korzystają z oferty banków. Do lamusa odchodzi praktyka przechowywania gotówki w popularnej skarpecie. Społeczeństwa są coraz bardziej świadome w zakresie korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie rachunku bankowego czy wykorzystywanie pozostałych usług tego typu instytucji. Oprócz tego banki idą z duchem czasu, oferując ulepszone usługi, jak również korzystając z najnowszych technologii. Pewnego rodzaju punktem przełomowym w bankowości było stworzenie rachunków wyłącznie internetowych.

Pozostałe usługi bankowe
Banki dają ponadto wiele możliwości ulokowania zaoszczędzonych środków. Oferowane są tradycyjne lokaty w banku, lokaty wysokiego ryzyka działające w oparciu o rynek akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a pozostałe są inwestowane na giełdzie. Banki często posiadają swoje biura maklerskie, które zajmują się tylko i jedynie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem środkami, banki skupują zadłużenia klientów, profesjonalnie działanie to to tak zwana konsolidacja kredytów . Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz nawet połączenie kilku zobowiązań w jedno, korzystniej oprocentowane.
18/12/06, 07:16:02