Co jest najważniejsze w bankowości dla klientów indywidualnych?

Obecnie żeby przyciągnąć klientów, banki prześcigają się w ofercie dla jednostkowych klientów. Oferta indywidualnych kont bankowych zmienia się z dużym tempem, aktualnie rachunki są coraz tańsze lub nawet darmowe, a oferta elementów dodatkowych jest faktycznie bardzo duża.
Działanie banków w zdobywaniu klienta opiera się na tym, by zyskać jego przywiązanie dobrą ofertą podstawową a następnie zaoferować mu inne produkty: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: na stronie
monety przy śwince
Badania pokazują bowiem, że klient mający rachunek w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest trochę mniej atrakcyjna niż w konkurencyjnych bankach.

Więcej treści

Lokaty i kredyty bankowe - interesujące informacje

dużo pieniędzy
Banki to instytucje, z usług których korzysta duża liczba osób. Można nawet powiedzieć, że jest to zdecydowanie większa część ludzi zamieszkujących miasta i nie tylko. Usługi oferowane przez banki ulegały zmianom na przestrzeni lat, podążając między innymi za rozwojem technologicznym. W rezultacie stworzona została na przykład opcja dostępu do rachunku bankowego za pośrednictwem Internetu i przeprowadzania różnorodnych transakcji w ten sposób.


Zaufanie jest podstawą Zasadnicza oferta kont indywidualnych może się jawić jako nieopłacalna dla banku – nie dość, że prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne, to jeszcze znaczna liczba banków dysponuję programami lojalnościowymi i zwraca jakąś część wartości transakcji dokonanych on-line. Poprzez takie działania banki chcą zdobyć zaufanie, w szczególności młodych klientów, którzy nie są jeszcze zapożyczeni. Realne pieniądze bank zarabia bowiem udzielając drobnych pożyczek i kredytów, szczególnie tych na kupno domu. Dla banku jest to bowiem stały dopływ środków finansowych w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych.

Jeśli demonstrowana tu kwestia to Twoje hobby - wyraź opinię (www.biuro-protax.pl/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się będzie liczyć.

Poza tym, osoba związana z bankiem umową kredytową mniej chętnie będzie myśleć nad zmianą banku, nawet w przypadku gdy inna oferta jest atrakcyjniejsza
.

Pozostałe usługi bankowe
Banki dają ponadto wiele możliwości ulokowania zaoszczędzonych środków. Oferowane są tradycyjne lokaty w banku, lokaty wysokiego ryzyka działające w oparciu o rynek akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a pozostałe są inwestowane na giełdzie. Banki często posiadają swoje biura maklerskie, które zajmują się tylko i jedynie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem środkami, banki skupują zadłużenia klientów, profesjonalnie działanie to to tak zwana konsolidacja kredytów . Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz nawet połączenie kilku zobowiązań w jedno, korzystniej oprocentowane.
20/02/28, 07:12:12