Aplikacje do inwentaryzacji

INWENTARYZACJA- całokształt czynności rachunkowych zmierzających do przygotowania szczegółowego spisu z natury składników majątkowych oraz źródeł ich pochodzenia na sprecyzowany dzień. Polega ona na określeniu przy pomocy spisu faktycznego stanu wszystkich rzeczowych i pieniężnych składników majątkowych, jak też wyjaśnienie różnic między stanem stwierdzonym podczas inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem wynikającym z ewidencji księgowej.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, wejdź też na taki odnośnik, gdyż znajdziesz w tym miejscu inny tego typu świetny tekst (https://profill.com.pl/wsparcie-sprzedazy) - on również jest godny uwagi.

Powszechnie inwentaryzacja określana jest koszmarem większości firm. Jednak jest jeden sposób, który może ułatwić życie odpowiedzialnym za nią osobom i usunąć ewentualne pomyłki, które mogą być źródłem późniejszych problemów- odpowiedni program inwentaryzujący.


Inwentaryzacja elektroniczna

kalkulator
Program do inwentaryzacji to pomysł dla każdego spośród prezesów chcących zmienić ten nieprzyjemny i czasochłonny proces w coś mało skomplikowanego , a nawet przyjemnego. Wykorzystanie technologii identyfikacji z wykorzystaniem kodów kreskowych umiejscowionych na samoprzylepnych etykietach ogranicza czas prowadzenia procesu inwentaryzacyjnego przynajmniej o 1/2. Zestawienie zawartości spisu z natury z zawartością bazy danych przeprowadzana jest automatycznie. Kiedy niezbędna jest inwentaryzacja program ten daje możliwość szybkiego i klarownego spisywania środków trwałych firmy i nie dopuszcza do jakichkolwiek błędów. Wszystko, czego żąda się od pracowników to umieszczenie naklejek oraz następnie sczytanie kodów.


Gdzie szukać takiego oprogramowania?

Eurocom Racer
Odpowiedni program do inwentaryzacji najłatwiej znaleźć przez Internet. Starczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: środki trwałe program - - albo też inwentaryzacja program i już po chwili pojawią nam się adresy do odpowiednich stron internetowych. Do wyboru będziemy mieli rozwiązania darmowe oraz płatne. To, które spomiędzy nich wybierzemy, to sprawa indywidualna, jednak pamiętajmy, że chodzi tu o nasze fundusze, o rozwój i stan naszego przedsiębiorstwa, a tego rodzaju oszczędności nie zawsze wychodzą na dobre. http://www.ewidencjamajatku.pl/
Treści źródłowe: Ewidencjamajatku.pl
Dodane przez: Zbigniew Blewoński
19/06/11, 07:03:08