Gliwice. Przyszłość jest tu

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. To slogan reklamowy miasta. Ale, czy naprawdę w owym mieście na Górnym Śląsku czeka nas dobra przyszłość? Trzeba wziąć pod uwagę, iż Gliwice na swoją obecną pozycję pracują zaledwie od kilkunastu lat, a startowały z wielkim wskaźnikiem bezrobocia który miał związek z przekształceniami czy upadłością przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.


Reszta miast na Śląsku - Katowice czy też Bielsko – Biała to byłe stolice województw, z uwagi na ten fakt od zawsze siłą rzeczy mogły poszczycić się minimalnym wskaźnikiem bezrobocia. Tymczasem w przeciągu lat sytuacja uległa korzystnym zmianom. Dzisiejsze Gliwice to coraz więcej miejsc pracy. (news: praca Gliwice)
Praca przy komputerze
Powodów dobrego wyniku Gliwic w porównaniu do miast sąsiadujących, można poszukiwać w znajdującej się w okolicach miasta sporej liczby inwestorów. Biznesmeni decydują się na otwarcie działalności w Gliwicach, otwierają firmy, i w konsekwencji oferują nowe stanowiska pracy.


Jakie zawody są mile widziane na terenie Gliwic ? Wystarczy zaznajomić się z listą ogłoszeń lub zobaczyć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, na przykład: oferty pracy Gliwice, praca informatyk - a ukażą się nam odpowiednie oferty. Spot reklamowy Gliwic ma budzić skojarzenia z nowoczesnością, innowacyjnością oraz kreatywnością. Pierwsze co nam przychodzi do głowy – informatyka. Owszem, ponieważ to dziedzina, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług i możliwości, z tego względu informatycy na pewno bez pracy w mieście nie pozostaną. (Zobacz także praca brodnica) Popularnością cieszą się również zawody związane z opieką i ochroną zdrowia. Mimo, że prawie co dziesiąty mieszkaniec województwa jest bezrobotny, to i tak istnieją na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli takie przy których występuje większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Aktualnie czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.
18/11/17, 07:15:02