Rynek pracy w Polsce

Obecny rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, iż te profesje, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt, w tej chwili nie spotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje dzisiaj największe zapotrzebowanie?


Zatrudniający ogłaszają, iż największe deficyty występują w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności. Pomimo widocznego zastoju w budownictwie nadal istnieją utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy daje się we znaki znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest gwarancją, że na pracę mogą szybko liczyć wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy cenią bowiem zdobyte doświadczenie, a o to trudno kiedy niedawno uzyskaliśmy dyplom. Pozostaje jedynie cierpliwie czekać na nabycie praktyki podczas pracy w zawodzie. (Zobacz też oferty pracy administrator nieruchomości)
Time work

Wciąż na względnie szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności - technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Nieustannie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników praktycznie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Profesja ta ma cały czas wzięcie i nie traci swej aktualności. Problemów ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź praca gniezno) Dynamicznie rozwijająca się krajowa gospodarka opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

1 2