Sprawdzony sposób na przedstawienie trendów na giełdzie

Ludzie znający się na giełdzie podchodzą z rezerwą do różnego typu wskaźników. Ale prawda jest taka, że ludzie ogółem nie za bardzo wierzy wskaźnikom. Bywa, że obserwujemy trendy, które na pierwszy rzut oka nijak mają się do rzeczywistości. Dlatego tak wielka nasza niewiara, co do wykresów związanych z ankietami przeprowadzonymi na wyselekcjonowanej grupie ludzi. Ale do czasu aż nikt nie stworzy innych rozwiązań pamiętamy o tych, które znamy i działamy na nich. Tak, właśnie jest z tematem ichimoku.
Wymyślił go człowiek z Japonii, który zajmował się dziennikarstwem. Dlatego system ten najpierw stosowano tylko na azjatyckich rynkach finansowych. Taka wizualizacja trendów daje możliwość szybkiego rozeznania się osobie inwestującej w sprawie, konfiguracji tych zdarzeń, które posiadają duże prawdopodobieństwo zaistnienia od tych, których prawdopodobieństwo jest najmniejsze. W związku z ogromem sukcesów, jakie przyniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on przeniesiony na warunki amerykańskie. Zmieniono kilka elementów, by wszystko wszystko się zgadzało i teraz ichimoku jest używany przez wiele nacji.


Teorie na rynku finansowym
Giełda w Tokio


Więcej treści

O jakich kwestiach każdy właściciel firmy musi pamiętać. Parę istotnych spraw, które musimy znać

obliczenia finansowe
Przeciętny przedsiębiorca to człowiek, który powinien stale nad czymś myśleć. Zdobywanie klientów, nowe rynki to tylko część jego kompetencji, równie silnie istotne są inne zagadnienia, takie urzędowe, o jakich należy pamiętać. W największej liczby przypadków za sprawy urzędowe, księgowe odpowiada ktoś wyznaczony w firmie, niemniej to jakiej osobie zaufamy również będzie miało wpływ na ostateczny sukces. Z tego też względu nawet jeśli właściciel firmy ma kompetentnych ludzi od tych zagadnień, to sam musi orientować się w najistotniejszych zagadnieniach.


Jeśli chodzi o finanse (www.mangata.com.pl/mangata-pl/profil-dzialalnosci.html) to inwestorzy chcieliby wiedzieć wszystko bardzo dokładnie. Jednak możliwości nie są aż takie wielkie. Choć mamy wiele niesamowitych systemów komputerowych, nie jesteśmy w stanie sprawdzić najbardziej nieobliczalnego czynnika, czyli tego, co zrobi człowiek. Możemy zrobić wykresy zależności m.in. ten dotyczące ceny i czasu na poszczególnych rynkach finansowych. Robimy też wykresy dotyczące kilkunastu cech. Jednak geometria rynku nadal jest teorią, która nie w każdym przypadku ma odwzorownie w rzeczywistym świecie. Jeśli chcielibyśmy żeby nasze działania na giełdzie przynosiły zyski musimy spojrzeć na rynek finansów w szerszym znaczeniu (więcej: http://comparic.pl/jak-grac-na-gieldzie (http://comparic.pl/jak-grac-na-gieldzie)). Dopiero całościowe podejście do sytuacji daje możliwość na podjęcie najlepszych decyzji. Oczywiście intuicja też ma tu duże znaczenie, ale kiedy chodzi o pieniądze dobrze skupić się na ogólno pojętej matematyce, dodając czynnik ludzki. Giełdowi gracze przyzwyczaili się nie tylko do wzlotów, ale też do upadków.
18/10/08, 07:13:02