Mieszkanie z licytacji, wielkie korzyści

W życiu większości z nas nadchodzi chwila, gdy marzymy o swoim miejscu na ziemi - mieszkaniu. Z początku jest to tylko krótkotrwała myśl, która po czasie przekształca się w działanie. Rozpoczynamy poszukiwania, snujemy plany, a czasem dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego miejsca zamieszkania. Kuszą nas ładne ogrody, nadzorowane osiedla oraz innowacyjne rozwiązania.


Komornik sądowy
Komornik w Tarnowskich górach

Kupno mieszkania należy zacząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Preferujemy zielone obrzeża miasta, czy jednak strzeżone osiedle w centrum? Te kwestie zwykle są uzależnione od środków materialnych, lub zdolności kredytowej.

Dziś Polaków nie stać na tak poważne przedsięwzięcia, dlatego obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów pozyskania środków na kupno własnego M stały się kredyty mieszkaniowe. Coraz więcej osób interesuje się również szansą kupna nieruchomości podczas licytacji komorniczej.

Bez wątpienia zakup mieszkania przy udziale komornik śląsk może przynieść wiele korzyści. Podczas pierwszej licytacji cena wywoławcza ustalona zostaje na 3/4 wartości rynkowej lokalu. Jeśli podczas pierwszej licytacji nie znajdzie się żadna zainteresowana osoba, to podczas drugiej, cena kupna nie powinna wynosić więcej od wcześniejszej ceny wywoławczej. Nawet 25 proc. oszczędności to w przypadku zakupu mieszkania ogromna suma. Informacje na temat licytacji odszukamy w sieci wystukując tekst: komornik Tarnowskie Góry.

Licytacje komornicze w Tarnowskich Górach
Jednocześnie warto podkreślić, że jeśli mieszkanie znalazło się na licytacji komorniczej, to jego stan nie musi być wcale zły. Licytacje komornicze Tarnowskie Góry mają miejsce z wielu powodów, w związku z tym standardy lokali mogą wyraźnie różnić się między sobą. W wielu przypadkach są to powierzchnie nadające się od samego początku do zamieszkania, bez konieczności remontu. Co istotne, mieszkania z licytacji komorniczej sprzedawane są na zasadzie nabycia pierwotnego, a więc są zwolnione z zadłużeń i zobowiązań hipotecznych dłużnika.

Teoretycznie więc możemy kupić wymarzone mieszkanie w dobrej cenie. Wcześniej jednak powinniśmy dokładnie sprawdzić dokumentację związaną z lokalem. Dodatkowe informacje warto spojrzeć


19/01/18, 14:00:02