Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych przez Internet krok po kroku.

Gdy nastał czas ażeby rozliczyć PIT za ubiegły rok, najwygodniej będzie sporządzić to przez internet, gdyż jest to najszybszaoraz najbardziej komfortowa droga.
Oświadczenie można złożyć w terminie bez opuszczania mieszkania, bez sterczenia wogonkach. Co należy zrobić żeby uzupełnianie zeznania podatkowego było poprawne? Już mówimy.

Etap Drugi Trzeba głównie mieć wszelkie wymagane papiery, czyli przede wszystkim dowód tożsamości a także druki podatku dochodowego od osób fizycznych-jedenaście. Jeśli zamierzamy również odjąć rachunki za internet to ione również będą potrzebne. Gdy niezbędne dokumenty będą zebrane, można rozpocząć prace z aplikacją (dla przykładu polecam).

Etap Drugi
Uruchamiamy aplikację i wybieramy odpowiedni typ opodatkowania. To znaczący punkt, żeby wybrać odpowiedni formularz PIT.

Pragniemy Cię namówić do następnej ciekawej witryny - kontynuuj bez przeszkód, żeby móc zapoznać się z świeżymi wpisami na powyższy temat.

Możemy być jednakże spokojni o ich aktualizację, bowiem ta jest wykonywana na bieżąco, kiedy tylko prawo podatkowe w Polsce się zmienia. Gdy PIT został wybrany, czeka nas wprowadzenie danych osobowych.

Etap Trzeci
To ten moment, kiedy należy wprowadzić nasze dochody. Sporo ludzi uważa, że to ciężki proces i zleca wypełnianie deklaracji osobom trzecim nie zadając sobie nawet pytania „Jak rozliczyć PIT online?”. Z aplikacją internetową to zadanie jednakże staje się łatwe. Jeżeli podatnik będzie skrupulatnie czytał polecenia i krok po kroku wprowadzał prawidłowe dane, to czeka go sukces pod postacią właściwie wpisanych przychodów (proponuję zajrzeć tu).

Etap Czwarty
Ulgi podatkowe. Na tym etapie program pytał podatnika czy ma uprawnienia do tego żeby korzystać z ulgi. Jeśli tak, program będzie wymagał wprowadzenia kolejnych kwot, jeśli odpowiedź brzmi NIE, to system przechodzi do kolejnego etapu.

Etap Piąty
Wysyłanie. Użytkownik po ukończonej operacji, powinien wydrukować swoją deklarację. Teraz zostają mu trzy drogi na jej dostarczenie do Urzędu Skarbowego:
- może wysłać formę papierową przy pomocy poczty;
- może złożyć ją osobiście;
- może wysłać ją bezpośrednio za pomocą drogi internetowej;
Co będzie najwygodniejsze dla Państwa? Na to pytanie musi każdy odpowiedzieć już sobie sam.
Dodane przez: k.s.
19/03/13, 07:43:02