Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 jest dokumentem, który powinniśmy dostać od naszego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody z zeszłego roku. Na tej podstawie trzeba wypełnić deklarację podatkową oraz wysyłamy do odpowiedniego urzędu skarbowego.


Wiadomo już co zrobić z pit 11, a co jeżeli takiego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Niestety dzieje się tak.


firma


Czasem to sprawa jakiegoś niedopatrzenia i szybko wszystko można sytuację wyjaśnić, gdy zgłosimy brak tego dokumentu pracodawcy. Jednak czasami sytuacja wygląda tak, że pracodawca po prostu nie przesłał tego dokumentu i nie zamierza tego uczynić - wiem, co zrobić z pit 11. Oprócz przesłania takich informacji do osoby zainteresowanej, pracodawca ma obowiązek także wysłać je do właściwego urzędu. Gdy wysyła deklarację w wersji elektronicznej to w tym wypadku także ma na to czas do końca lutego.


Więcej treści

Jak prędko oraz bez problemu stworzyć wyliczenie roczne?

księgowości
Wiemy wszyscy, iż świadczenia podatkowe uiszczać należy. To prawda ogólnie wiadoma. Każdy chce to zrobić prędko, aby mieć to jak najprędzej załatwione. I najlepiej będzie, jak zrobi to samodzielnie bez pomocy z zewnętrznej strony.


Należy wiedzieć, iż mimo tego, iż nie dostaliśmy tego typu dokumentu, to rozliczenie roczne pit musimy zrobić. To konieczność. Rzecz jasna powinniśmy powiadomić urząd skarbowy o tym, że nie dostaliśmy takiego dokumentu. Taki urząd może wykonać kontrolę w danym zakładzie pracy oraz sprawdzić czy rzeczywiście pracodawca nie wypełnił swoich obowiązków -> pomocne wskazówki. Ma możliwość również ukarać konkretnego pracodawcę karą pieniężną. Niestety jeśli wciąż nie dostaniemy takiego dokumentu, to nie upiecze nam się rozliczenie roczne PIT. Trzeba samemu wyliczyć przychody oraz podatek, jak również dodać do deklaracji napisany przez nas dokument, jaki wyjaśni całą sytuację.


To jest w stanie pomóc rozwikłać problem. Jedno jest pewne, nie możemy unikać obowiązkowego rozliczenia się z urzędem. Najlepiej, gdy w razie problemów sami złożymy wyjaśnienie.
17/08/18, 06:30:59