Procedura rejestracji znaków

Znak towarowy jest to nazwa i logo wyrobu. Jego rejestracja ochrania firmę przed nieuczciwą konkurencją.


Jeśli firma uzna, że wystarczy jej ochrona znaku towarowego na obszarze naszego kraju, powinna zarejestrować go w Urzędzie Patentowym.
Jeżeli chodzi o znak towarowy rejestracja nie jest skomplikowana. Rejestracja znaku towarowego na terenie Polski kosztuje 1.750 - 3.750 zł. W owym celu przede wszystkim należy sprawdzić, czy taki wzór nie został już zarezerwowany przez innego przedsiębiorcę. Możemy to zrobić przez internet: Urząd Patentowy udostępnia specjalną wyszukiwarkę.


market


Czym jest symbol towarowy? Symbolem towarowym może być jakiekolwiek oznaczenie, które możesz zaprezentować w graficzny sposób, jeżeli oznaczenie takowe nadaje się do rozróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów drugiego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym może być szczególnie wyraz, rysunek, motyw zdobniczy, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma artykułu albo zapakowania, a również melodia lub inny dźwiękowy sygnał. W świetle orzecznictwa Urzędu Patentowego przeważa pogląd, iż za symbol towarowy nie możesz natomiast co do reguły uznać mieszanki smakowej ani pojedynczego odcienia.

Nie rezygnuj - kontynuuj poszukiwania (https://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/) interesujących Cię wpisów. Znajdziesz ich stosunkowo dużo na naszej nowej stronie. Zapraszamy!

Prawo osłonowe na symbol towarowy jest udzielane na mocy postanowień administracyjnej Urzędu Patentowego na okres 10 lat. Na wniosek uprawomocnionego prawo osłonowe może być przedłużone na następne dziesięciolecia.
Przedsiębiorca obowiązkowo musi zamieścić w składanym blankiecie indeks towarów i usług jak też wskazać odpowiednie klasy towarowe lub usługowe na bazie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów oraz Usług.
22/01/04, 07:41:11